Lité podlahy si vyžadují řádnou přípravu

Kvalitní podlahová plocha je nezbytností, bez které se neobejde prakticky žádný dům. Pokud chcete skutečně kvalitní podlahu, tak je zapotřebí se na její realizaci velmi dobře připravit. To zabere pochopitelně hodně času a je nutné také poznačit, že se nejedná pouze o improvizované výběrové řízení, které si sami uděláte. Jaké úkony jsou tedy zapotřebí a na co si dát velký pozor?

Podlahové topení a polystyrénový podklad

Než budeme řešit anhydrit, tak je nezbytné, aby bylo položeno podlahové vytápění. Takzvaný had z umělohmotných trubek již musí být vyřešen nahotovo. Nezapomeňte také na nadzemní vývody topení a na odpady či přívod vody. Jestliže nemáte v interiéru podlahové topení, ale klasické radiátory a vše ostatní je hotovo, tak není problém a můžete klidně již klást polystyrén.

Kladení polystyrénu svépomocí, anebo firmou?

Pokud se rozhodnete pro kladení polystyrénu svépomocí, pak buďte velmi přesní, jelikož jinak budete mít v některých místech příliš malou anebo velkou tloušťku anhydritu. Vrstva anhydritu musí činit minimálně 40 milimetrů. Pokud je litá podlaha příliš tenká, může dojít k jejímu poničení a naopak hodně tlustou podlahu ve finále zaplatíte a nebude se jednat o nic levného. Mnohé firmy polystyrén pokladou a budou vám garantovat 40 milimetrů. To, co dáte společnosti za kladení polystyrénu navíc, ušetříte na menším množství anhydritu tvořícího lité podlahy.

Jak vybrat správnou firmu?

Mimo výsledné ceny za kubický metr anhydritu byste si měli dát pozor i na některé další ukazatele. Určitě je vhodnější, když konkrétní firma přiveze anhydrit přímo v míchacím automobilu. Pokud si konkrétní firma míchá anhydrit až na místě, pak hrozí nebezpečí, že v určitém momentu selže lidský faktor a anhydrit nebude mít dostatečnou kvalitu dle potřeby. Minimální tloušťka anhydritu sice dodržena bude, ale ten pak může pracovat a třeba i praskat.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.