Lino

Lino jako podlaha? Ano

Podlaha by měla být velmi odolným prvkem ve vašem domě. Musí totiž snést každodenní ruch, vaše domácí mazlíčky a nejrůznější dětské hry.  Zároveň by se podlaha neměla zničit po pár letech, ale vydržet řadu let.  Kvalitní a cenově dostupná podlaha je například obyčejné lino na podlahu.

Podlahy lino opět v kurzu

Určitě si říkáte, že lino do moderního stylu dnešních bytů a domů už nepatří, opak je však pravdou. Podlaha z lina se stává opět čím dál více oblíbenou zejména díky ceně. V poměru kvality a ceny je totiž podlahové lino v porovnání s ostatními typy podlah pořídíte celkem levně. Lino podlahy jsou vyvinuty tak, aby byly co nejvíce odolné a dlouho vydržely. Důkazem toho jsou školy či nemocnice, kde se s linem setkáte nejčastěji. Dalším pozitivem, který ocení zejména rodiny s dětmi je zdravotní nezávadnost podlahy z lina.

Snadná údržba a dobrá tepelná izolace

Lino také zaručuje snadnou údržbu, což ocení určitě všechny hospodyňky.  Nemusíte se ani bát, že by se podlahové lino nějakým způsobem poškodilo.  Co se týká čisticích prostředků, žádné speciální nejsou, můžete použít ty běžně dostupná čistidla. Mezi další výhody vinylu patří i dobrá tepelná izolace. Podlaha tak bude na došlap příjemná a ne studená jako u jiných typů podlah.  A díky tomu, že pokládka PVC je opravdu jednoduchá, můžete si v jakékoli místnosti poskládat podlahu tak, jak chcete. Například v dětském pokoji se nemusíte bát popustit uzdu fantazii, děti určitě uvítají nejrůznější kombinace barev lina.

Imitace

Jestliže toužíte po čistých liniích a tónech nebo přírodních motivech, i s linem se toto přání dá splnit. Někteří výrobci už vyrábí imitace dřeva či kamene. Lino pak může vypadat jako plovoucí podlaha. Novinka jsou nyní však imitace, které věrně kopírují koberce.  Ti co milují náročnější vzory, jistě zaujmou imitace mramoru. Mramor sám o sobě je velmi náročný na údržbu. S touto imitací bude však údržba naopak velmi snadná.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *