Koupelna na míru

Ideální koupelna je koupelna na míru

Koupelna je již dlouhou dobu neoddělitelnou a nezbytnou součástí našeho života. Význam této místnosti někdy podceňujeme, ale bez ní si již nedovedeme všední den představit. Neslouží nám jen k původnímu účelu, kterým byla očista těla, ale i jako prostor pro odpočinek a zbavení se častých denních starostí. V mnohých koupelnách je instalována také pračka se sušičkou, koše na prádlo, kosmetika, prací a čisticí prostředky, takže místnost je vybavena speciálním druhem nábytku. Ne vždy se však podaří zařídit koupelnu zcela podle přání majitele. Aby byl dokonale využit prostor a aby přesto koupelna působila vzdušným a elegantním dojmem, je možné obrátit se na odborníky a nechat si zhotovit profesionální návrh a koupelnu na míru.

Koupelna funkční i hezká

Koupelna by nám měla dobře sloužit a také bychom se v ní měli cítit pohodlně a spokojeně.  Zařízení koupelny má být nejen funkční, ale i vkusné – i tyto prostory vypovídají o osobnosti majitele. Protože nároky i vkus se mění, bývají koupelny velice často rekonstruovány a vylepšovány. Obklady, sanitární vybavení, vhodný koupelnový nábytek, nejrůznější drobná zařízení, police a poličky, elegantní doplňky – to vše je potřeba dobře promyslet a naplánovat. I s tím vám mohou pomoci odborníci, kteří se specializují jak na bytové návrhy, tak na bytový design.

Plánování koupelny – co vzít v úvahu

Zařizujete nově koupelnu a chcete, aby zapadla do celkového rázu bytu? V tom případě je nutné vzít v úvahu různá hlediska – nejen funkční, ale také estetické, bezpečnostní a ergonomické. Je potřeba mít jasno o možnostech prostoru a využití a pak se rozhodnout pro způsob zařízení nebo rozsah rekonstrukce. I z původně malé a ne plně funkční koupelny se dá vytvořit příjemné místo, ve kterém se bude dobře relaxovat a kde se budete vždy cítit příjemně. Tento pocit ovlivňují i barvy a jejich kombinace. Jak barvy stěn, tak obkladů mohou být nadčasové, proto se vyplatí volit neutrálně laděné barvy. Také kvalitní materiály zaručí, že vám koupelna vydrží ve vynikajícím stavu dlouhou dobu.

Vana nebo sprchový kout

I životní styl podléhá módním trendům, což v případě koupelen platí nejen pro výběr koupelnového nábytku, ale i pro vany a sprchové kouty. Pro naplánování nové koupelny na míru je tedy potřeba volit jedno nebo druhé. Málokdo má totiž dostatek prostoru, aby mohl do koupelny umístit obě varianty. Jak tedy vybírat? První nápovědou jsou vždy rozměry koupelny. Dále je nutné uvážit, jak by byla vana nebo sprchový kout využity. Obě možnosti mají své výhody i nevýhody. Sprchový kout je šetrný k prostoru a očista trvá kratší dobu. Ve vaně je zase možno relaxovat a někteří lidé milují dlouhé horké a pěnivé koupele. Vanu je navíc možno doplnit dalším příslušenstvím jako jsou masážní trysky a podobně. Nemůžete se rozhodnut? Zvažte všechny možnosti společně s odborníky a nechte si od nich navrhnout různé možnosti, ze kterých pak vyberete tu optimální.

S toaletou nebo bez

Zabudovat do koupelny toaletu či bidet? Opět vycházíme z prostorových možností a rodinných zvyklostí. Obě varianty mají svá pro i proti, proto je takové rozhodnutí zásadní. WC a koupelna v jedné místnosti jsou sice praktické, vyhovují požadavkům osobní hygieny, ovšem za takový komfort se platí částečnou ztrátou soukromí zvláště tam, kde je toaleta pouze jedna a slouží většímu počtu členů rodiny. Především v početných rodinách může být propojení WC a koupelny značnou komplikací.

Široké možnosti koupelnového nábytku

I když je v koupelně málo prostoru, pro základní druhy nábytku se prostor vždy najde, zvláště pokud se poradíte s odbornou firmou zaměřenou na bytový i koupelnový design. Nábytek vám musí vyhovovat po stránce funkční i estetické, je však nutné, aby odolával i vlhku a zabíral přesně tolik prostoru, kolik je potřeba. Dalším požadavkem je snadná údržba, pocit čistoty vzbuzují především čisté linie a světlé barvy, mezi nimiž stále vede bílá. Vyhýbat se není nutno ani dřevěnému nábytku, pokud je správně ošetřen a udržován.

Zdroj náhledového obrázku: rimexol.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *