Levná křesla do obývacího pokoje se nevyplatí

Křeslo do obývacího pokoje prostě patří. Pohodlné posezení pro jednoho člověka dnes dokážou zajistit různé sedací soupravy, malé podsedáky anebo jiné druhy nábytku. Křeslo je ovšem něčím, co nabízí maximální pohodu v kombinaci s poměrně relativně nízkou cenou. V současné době lze vybírat spousty různých variant křesel, která jsou nejlevnější. Cena by ovšem neměla být na prvním místě, jelikož se v tomto případě setkáte se skutečně mrzutou kvalitou. Podívejme se tedy na součásti křesel, které bývají nejčastěji šizeny, aby byl daný model k dostání za doslova zlomek ceny.

Vratká konstrukce

Základním nedostatkem, kterým jsou levná křesla typická, je vratká konstrukce. Pokud se daný model již v prodejně nějakým způsobem kýve a vykazuje znaky nestability, raději o něm ani nepřemýšlejte. Mnohdy je totiž jeho základem nekvalitní dřevěná konstrukce, která se při větší zátěží podlomí. To samé platí i o levných křeslech s hliníkovým základem anebo tenkou kovovou nosnou konstrukcí. Problém bývá často také s nekvalitními pojezdy u rozkládacího modelu. Křeslo se při přípravě plochy pro ležení rozloží doslova a do písmene kompletně.

Katastrofální potah

Poměrně velkým strašákem je u křesel jejich potah. V mnohých případech je řešen pomocí té nejlevnější látky, která se vyznačují maximální tenkostí. Odolnost vůči oděru je u těchto levných modelů minimální, takže i po krátkodobém používání se setkáte s tím, že se potah rychle prošoupe. Často se snaží potahy vypadat jako kůže, nicméně u té se vám z pohledu výdrže nic takového stát nemůže.

Pohodlí za korunu…

Levná křesla do obývacího pokoje jsou typická také minimem pohodlí. Lidé, kteří se na ně posadí, si určitě hovět nebudou. Typická jsou v tomto ohledu hlavně rozkládací křesla do obývacího pokoje. Ta bohužel nabídnou bídný komfort. Co bychom ale za minimální pořizovací cenu chtěli…

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *