paravan

Paravány a zástěny do interiéru

Pokud potřebujete v interiéru vkusně a velmi jednoduše rozčlenit vnitřní prostory, vyplatí se pořídit paravány a zástěny. Rozhodně stojí za to vybrat si takové řešení, které vám bude vyhovovat. Předem ale musíte počítat s tím, že se jedná v podstatě pouze o optické rozdělení prostoru. Paraván ani zástěna nedokážou pohltit hluk, který budete prostě a jednoduše poslouchat v druhé místnosti. Jejich velkou výhodou je ovšem fakt, že není problém je velmi rychle odstranit a dát je jinam. U příček již tato alternativa v žádném případě neexistuje.

Japonské posuvné stěny

Mezi vynikající zástěny a paravány do interiéru patří fialová japonská stěna Bristol. Ta je výborná hlavně pro svou originalitu. Potisknout si ji můžete nechat podle svých představ. V balení najdete i horního jezdce, který můžete vsunout do standardně konstruované kolejnice. Látkový panel je v horní části vybaven suchým zipem. Japonské posuvné steny nejsou ovšem nijak mobilní, což zrovna výhodné není.

Paraván s křídly

Paravány jsou typické zejména tím, že disponují jedním nebo více křídly různého tvaru. Jednat se může o obdélníky, čtverce, oválné tvary anebo popřípadě motýlí křídla. Volit můžete paraván s oddělitelnými křídly či takový, který bude mít křídla jako nedílnou součást své konstrukce. Pohyblivost je zajištěna pohyblivým gumovým pásem. Profily s pevnými úhly umožní dokonalé otevírání.

Materiál paravánů

 Poměrně důležitý je u paravánů materiál, z něhož jsou vyrobeny. Konstrukce musí být maximálně pevná, což zajistí kov nebo hliník. Vnitřní provedení již zajistí speciální PVC výplň anebo látkové výplně. Záleží na tom, do jakého materiálu půjdete. U PVC si můžete nechat na paraván nanést vlastní fotografie či obrázky, které se vám budou líbit. Fantazii se rozhodně žádné meze nekladou.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *