19/08/2015
Kategorie: Interiér, Novinky, Tipy a triky

Paravány a zástěny do interiéru

Pokud potřebujete v interiéru vkusně a velmi jednoduše rozčlenit vnitřní prostory, vyplatí se pořídit paravány a zástěny. Rozhodně stojí za to vybrat si takové řešení, které vám bude vyhovovat. Předem ale musíte počítat s tím, že se jedná v podstatě pouze o optické rozdělení prostoru. Paraván ani zástěna nedokážou pohltit hluk, který budete prostě a jednoduše poslouchat v druhé místnosti. Jejich velkou výhodou je ovšem fakt, že není problém je velmi rychle odstranit a dát je jinam. U příček již tato alternativa v žádném případě neexistuje.

Japonské posuvné stěny

Mezi vynikající zástěny a paravány do interiéru patří fialová japonská stěna Bristol. Ta je výborná hlavně pro svou originalitu. Potisknout si ji můžete nechat podle svých představ. V balení najdete i horního jezdce, který můžete vsunout do standardně konstruované kolejnice. Látkový panel je v horní části vybaven suchým zipem. Japonské posuvné steny nejsou ovšem nijak mobilní, což zrovna výhodné není.

Paraván s křídly

Paravány jsou typické zejména tím, že disponují jedním nebo více křídly různého tvaru. Jednat se může o obdélníky, čtverce, oválné tvary anebo popřípadě motýlí křídla. Volit můžete paraván s oddělitelnými křídly či takový, který bude mít křídla jako nedílnou součást své konstrukce. Pohyblivost je zajištěna pohyblivým gumovým pásem. Profily s pevnými úhly umožní dokonalé otevírání.

Materiál paravánů

 Poměrně důležitý je u paravánů materiál, z něhož jsou vyrobeny. Konstrukce musí být maximálně pevná, což zajistí kov nebo hliník. Vnitřní provedení již zajistí speciální PVC výplň anebo látkové výplně. Záleží na tom, do jakého materiálu půjdete. U PVC si můžete nechat na paraván nanést vlastní fotografie či obrázky, které se vám budou líbit. Fantazii se rozhodně žádné meze nekladou.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.