Jak se řeší opravy praček

Když se pokazí pračka, stoprocentně je třeba velmi rychle reagovat. Není se čemu divit, jelikož v domácnosti se pere fakticky každý den a s pokaženým přístrojem to logicky možné není. Možností máte hned několik, přičemž nejčastěji se volá opravář, který by měl pračku opravit. Pokud i vy momentálně hledáte někoho, kdo se vám na vaši pokaženou pračku podívá, měli byste při výběru přihlédnout k několika velmi důležitým aspektům. Podívejme se na ně tedy mnohem podrobněji.

Výrobce a typové označení pračky

Velmi důležitý je při případné opravě pračky hlavně její výrobce a konkrétní model. Na základě zjištění těchto informací bud diagnostika problému mnohem jednodušší. U většiny praček naleznete štítek na zadní straně. Pokud máte doma novější model, který již není v záruční době, pak byste měli tento štítek hledat spíše u víka na čelním panelu. U některých praček je ale štítek klidně i ve spodní části těsně nad soklem anebo u čerpadla. Každý výrobce má zkrátka specifické umístění podobně jako specifické funkce pračky. Typové označení je uvedeno pomocí čísel. Např. 911922933 či EW123A, což jsou označení pro výrobce  AEG, Zanussi a Electrolux.

Diagnostika na místě

Pokazí-li se vám pračka, určitě nezkoušejte diagnostikovat problém doma svépomocí. S největší pravděpodobností na nic nepřijdete a můžete přijít k úrazu. Nic se nevyřeší ani po telefonu, když nahlásíte konkrétní typ závady. Ideální bude, když se na problém bude soustředit technik na místě, který diagnostikuje stav dané pračky. Až pak budete mít jistotu, že víte, na čem jste.

Případný nákup nové pračky

K opravě si objednejte zcela jistě služby autorizovaného servisu, který disponuje náhradními díly k danému modelu. Musí je mít skladem. U závažnějších poruch se již nevyplatí do pračky investovat a je vhodnější poohlédnout se po nějakém novém modelu.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *