Levandule

Levandulovou aviváž vyrobíte za pár korun. Opravdu krásně voní

Pro většinu hospodyněk je samozřejmostí používat při praní kromě pracího prášku také aviváž. Jejím úkolem je prádlo změkčit a nádherně provonět. Mnoho lidí si ale aviváže spojuje také s alergickými reakcemi, nepříjemnými ekzémy a přítomností chemických látek. Vnímáte-li je takto i vy, určitě uvítáte možnost vyrobit si neodolatelně voňavou domácí aviváž bez jediné stopy chemie a za cenu, která je prakticky zanedbatelná!

Neumíte si představit život bez aviváže? Nemusíte!

Možná vás představa praní prádla bez aviváže zrovna neláká. Prádlo je díky aviváži krásně měkké, příjemné na dotek a nadýchané. Nemluvě o tom, že i příjemně voní. Pokud ale víte, že nechcete riskovat ekzémy kvůli obsažené chemii, potěšíme vás – aviváže se vzdávat nemusíte.

Máme pro vás recept na domácí levandulovou aviváž, kterou si okamžitě zamilujete. Vyjde na pár korun, neodolatelně voní a neobsahuje chemii. Její výroba je navíc opravdu hračka.

Foto: Pexels

Co budete potřebovat na výrobu?

  • 500 ml kojenecké vody
  • 500 ml vinného octa
  • 10 květů levandule
  • 20 – 30 kapek levandulové esence

Postup:

  1. Do skleněné nádoby nalijte kojeneckou vodu a ocet.
  2. Přidejte květy levandule, včetně stonku.
  3. Nakapejte požadované množství esence.
  4. Nechte minimálně týden luhovat.
  5. Po týdnu přeceďte přes plátýnko, aby vám zůstala aviváž bez kvítků a stonků.
  6. Uchovávejte ve skleněné uzavíratelné nádobě.

Doporučení: levandulovou aviváž přidávejte do přihrádky až v druhé fázi praní, nestane se tak, že se dostane do prádla zbytečně brzy a výsledný efekt bude perfektní.

Věděli jste, že levandulová aviváž chrání pračku?

Příjemným benefitem levandulové aviváže není jen fakt, že krásně voní, prádlo je díky ní měkké a jemné na dotek. Věděli jste, že mimo to chrání pračku? Zabraňuje totiž vzniku vodního kamene a pračku chrání i před vznikem plísní. Vděčíme za to octu, který navíc zachovává barvu oblečení. Třešničkou na dortu je skutečnost, že usnadňuje žehlení.

Výroba levandulové aviváž vyjde podstatně levněji, nežli aviváž kupovat. Vyrobit si ji můžete vždy požadované množství a v případě potřeby hravě vyrobit další.

Zdroj info: https://bydleni.instory.cz/2812-domaci-levandulova-avivaz-provoni-pradlo-vycisti-pracku-a-nezpusobuje-ekzemy.html

Náhledové foto: Pexels

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *