pool-690034_640

Letní období se blíží a bazénová sezóna s ním

Přestože venku ještě stále nejsou teploty, které by lidem dovolovali trávit celé hodiny na plážích, nelze si nevšimnou, že léto sice pomalu, ale neodkladně klepe na dveře. Vzhledem k celosvětové situaci spojené s nákazou novým typem koronaviru se dá předpokládat, že prosluněná dovolená u moře je zřejmě na nějakou dobu nereálná. Obrovskou výhodu proto mají majitelé venkovních bazénů, kteří se za vodními radovánkami nemusejí nikam hnát. Jak svůj bazén připravit na novou sezónu? To vám vysvětlíme v následujících řádcích.

Nejprve musíte přistoupit k čištění

Bazén je po zimní přestávce potřeba nejprve pořádně vyčistit, protože i když jste jej měli překrytý plachtou, nějaká ta špína se do něj stejně dostala. Větší kousky nečistot sejměte mechanicky, špínu po okrajích bazénu odstraňte jemným kartáčkem. O zbytek se pak postarají speciální filtrace, které uvedou částečně napuštěnou vodu do původního stavu. Pak je možné bazén dopustit až po okraj.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Technologie u bazénu důkladně zkontrolujte

Když zdárně dokončíte čištění bazénu, přichází na řadu zprovoznění přídavných technologií. Hovoříme především o čerpadlu, u které zkontrolujeme stav a následně jej umístíme do bazénu, aby alespoň po dobu jednoho dne konalo nepřetržitě svou práci. Záleží samozřejmě na objemu bazénu, takže je možné, že bude mít hotovo mnohem dříve.

K úpravě vody přistupujte průběžně

Úpravu vody nestačí učinit jednou a pak se o ni celou koupací sezónu nestarat. Pravidelně je potřeba provádět dezinfekci, chlorování či odstraňování řas. Pokud má někdo z vaší rodiny alergii na chlorovanou vodu, vyplatí se investice do přípravků, které fungují na bázi jiné aktivní látky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Trendy v bydlení se různí. Sleduji je a rád se o své poznatky podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *