Kuchyň

Kvalitní trouba v kuchyni

Pokud právě zařizujete svou novou kuchyň nebo přestavujete tu starou, investujte do kvalitní trouby. Taková trouby by měla vydržet několik let a měla by mít určité funkce, které usnadňují práci. Jaké funkce kvalitní trouba nabízí, se dozvíte v článku.

Nebojte se kombinovat

Klasická elektrická trouba má 3 způsoby ohřevu. První způsob je konvenční, vytváří ho horní a dolní topné těleso. Druhým způsobem je gril.  Třetí poslední způsob je horký vzduch rozháněný ventilátorem po celé troubě. Pokud chcete více investovat, vyplatí se pořídit si kombinaci horkovzdušné trouby s integrovanými mikrovlnami.  Touto kombinací, tak ušetříte prostor a budete navíc mít i další funkce.  Nejčastějším typem této kombinace je vestavná mikrovlnná trouba. Trouby s mikrovlnami nabízí až 17 druhů ohřevu, jako například 4D horký vzduch, cirkulační infragril nebo třeba speciální ohřev na zmrazené jídlo. Vestavné trouby se speciálními funkcemi se tak stávají stále oblíbenějšími mezi zákazníky.

Teplotní senzory a sondy

Speciální druhy ohřevu u novodobých trub korigují teplotní sondy a senzory. Cílem těchto senzorů a sond je připravit jídlo jako v profesionální kuchyni. To znamená, že s troubou s těmito funkcemi i začínající kuchař může oslnit připraveným jídlem. Mezi senzory patří například senzor s názvem PerfectBake určený dokonalé upečení třeba koláče. S tímto senzorem se trouba sama postará o správné zvolení druhu ohřevu, a pokud náhodou na koláč zapomene, trouba se sama vypne. Díky senzoru PerfectBake tak nic nespálíte.

Čistění trouby

Kvalitní trouba by už měla mít i samočisticí funkce. Opět existuje několik druhů čištění, které nabízí různí výrobci. Mezi nejlepší a nejúčinnější patří čištění pyrolýza nazývaná jako funkce ActiveClean. Pyrolýza spaluje rostlinné i živočišné zbytky při teplotě 500° C a promění je na páru a oxid uhličitý nebo prach, který pak už jen vymetete z trouby.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *