dum1

Kvalitní nerezové komínové vložky – záruka dlouhé životnosti 

Vložkování patří mezi nejčastější způsoby jednoduché rekonstrukce komínů. Nezáleží na tom, jaké palivo používáte – všechny moderní spotřebiče jsou na odtah spalin opravdu náročné. Často si tak pokládáme otázku, zda by nebylo jednodušší rovnou postavit celý nový komín a neobtěžovat se tak s náročnou rekonstrukcí?

Odpověď je však naštěstí jednoduchá. Nebo vy byste snad chtěli platit velké množství peněz za zbrusu nové řešení i v případě, že obyčejná levná renovace komínu vám přinese stejně dlouhou a spolehlivou funkčnost? Stačí vsadit na šikovný materiál, který splňuje všechny požadované parametry bez výjimek.

Všechny výhody na jednom místě

Pevné nerezové komínové vložky jsou nenasákavé, odolné proti agresivnímu prostředí i možnému požáru a jejich výměnu uvnitř komína zvládnete snadno svépomocí. Kvalitně vyvložkovaný komín navíc může značně zvednout životnost celé otopné soustavy a přináší svým uživatelům celou řadu výhod:

  • nízkou hmotnost
  • dlouhou životnost
  • jednoduchou montáž i pro „amatéry“
  • okamžité ohřátí kouřové cesty
  • okamžitá připravenost k bezproblémovému provozu
  • hladký povrch a souměrný průřez komínové cesty

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nerezové komínové vložky – jak vybrat ty nejlepší?

Tajemstvím jejich úspěchu je především kvalitní, důkladně prověřený materiál. Je-li použita kvalitní nerezová ocel o tloušťce 1,0 mm, pak bez potíží odolá i těm nejnáročnějším podmínkám po mnoho a mnoho let. Vybírat si můžete z mnoha průměrů od 130 až do 180 mm. Jiné rozměry se u výrobců vyskytují jen velmi výjimečně.

Z jednotlivých dílů si jednoduše poskládáte puzzle přesně na míru svého komína. A nejenom to – z pevných nerezových vložek lze vytvořit i komín zbrusu nový, třeba v novostavbě, kde se původně s přípojením kotle či kamen na pevná paliva vůbec nepočítalo. Není to vůbec těžké a snadno to zvládnete svépomocí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *