3 nejdůležitější body pro výběr prostěradla – dodržujete je všechny?

Kvalitní prostěradlo, jehož výběru byla věnována patřičná péče, je neodmyslitelnou součástí každého lůžka. Spáčům poskytuje nezbytný komfort a stává se i první obrannou linií matrace, bránící jejímu zašpinění a poškození oděrem. Jeho volba je stejně důležitá jako volba povlečení. Její pilíře jsou hned tři a my vám je podrobně představíme.

Volba správné velikosti je samozřejmostí?

Otazník v nadpisu jsme nezvolili náhodou. Snad v každé domácnosti se najde prostěradlo, které klouže, krčí se nebo se jeho nasazení na matraci rovná bez nadsázky obtížnému sportovnímu výkonu. S naší nápovědou naštěstí vhodně zvolené rozměry prostěradla poznáte snadno, ať už jde o ta klasická nebo třeba prostěradla do postýlek. Prostěradlo musí pokrývat horní část matrace, její boky a přesahovat i dospod.

Propínací bavlněná a jersey prostěradla se díky pružné gumě v obvodu snadno přizpůsobí, skvěle drží a nekloužou. Jejich velikost stačí vybírat stejnou, jakou má matrace, kterou mají ochránit. U bavlněných prostěradel je třeba rozměrům věnovat o něco více pozornosti. Prostor pro založení je zde nezbytný. Výrobci s ním naštěstí počítají a vás mohou díky tomu zarazit poněkud zvláštní rozměry nabízených textilií. Například prostěradlo na jednolůžko se bude pyšnit mírami 140×225 cm.

Ideální materiál jako druhý základ úspěchu

Volba materiálu záleží především na vašich preferencích při spánkové hygieně a nutné údržbě. Pokud si libujete v teplém hnízdečku a nechcete se obtěžovat s žehlením, budou pro vás ideální propínací jersey nebo froté prostěradla. O klasický vzhled a mírně chladivý dojem se pak postarají klasická bavlněná prostěradla. V létě navíc oceníte jejich vynikající savost a prodyšnost. Skvěle drží barevnost a jsou stálobarevná i po mnoha pracích cyklech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *