pok1

Jak vymalovat dětský pokoj ve skandinávském stylu?

Milujete jednoduchost, ale přitom pátráte po nevšednosti? Nechte se inspirovat jednoduchým skandinávským stylem, který ze všeho nejraději kombinuje přírodní barvy s výraznými geometrickými obrazci. Skandinávci ve svých dílech vidí hory, ale vaše dítě může klidně jásat třeba nad siluetou horské dráhy. Pokud totiž něco skandinávský styl podporuje, pak je to právě představivost.

A co všechno budete potřebovat? Především ty správné nezávadné barvy, a to nejlépe ekologické. To abychom myšlenku celého konceptu dodrželi se vším všudy – nebo znáte snad jinou část Evropy, kde se na ochranu přírody dbá právě tak jako ve Skandinávii?

Jak vypadá skandinávský styl?

Jeho základ tvoří paleta bílých, šedých a přírodních odstínů. Bílá výmalba je základ, ale v žádném případě není nudná. Vždyť bílých odstínů najdeme v obchodech s hobby potřebami dost a dost. A na tento jednoduchý podklad přijdou nápadité geometrické vzory – nejčastěji trojúhelníky evokující již zmiňované hory.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Že vám to přijde málo? Nebojte se rozzářit dětský pokoj třeba tím, že jednu polovinu stěny natřete výrazně odlišnou barvou. Můžete tak nechat vyniknout některému obzvláště povedenému kusu nábytku nebo jednoduše nabídnout dětem prostor pro vyjádření vlastní kreativity – právě zde totiž mohou skončit jejich plakáty či obrázky.

Bílou barvu oživí strukturování

Zdají se vám bíle natřené stěny nudné? Dejte jim další rozměr díky nevšedním strukturám! Obložte je bíle natřeným dřevem, zvolte jako podklad barvy betonovou stěrku nebo po vzoru minimalismu odstraňte omítku až na cihly, a teprve ty přetřete studeným nebo teplým odstínem bílé.

A nezapomeňte na to, že u skandinávského stylu platí také pravidlo světových stran. Studené odstíny proto patří na jih a hřejivé na sever – to aby v místnostech vždy panovalo přívětivé pocitové klima. Přesně takové totiž děti ke svému zdravému vývoji potřebují!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *