Kterým mýtům o klimatizaci stále ještě věříte? Známe ty nejznámější

Možná si říkáte, že s rychle mizícím létem teď není ta správná doba na článek o klimatizacích. To je ovšem rozšířený omyl. Klimatizace totiž nejsou jenom na letní horka, úplně stejně dobře se uplatní i v zimě. Stačí jen koupit ten správný model.

Dobrá klimatizace umí také…

Přesně tak. Stačí si jen trochu připlatit a nebudete vědět, kam pro samé dodatečné funkce skočit. A po kterých se rozhodně vyplatí sáhnout? Určitě po funkci přitápění, která v bezmrazých dnech bez potíží nahradí jakoukoli jinou formu topení. Vybírejte modely A+++, u nichž jde efektivita ruku v ruce s vysokou účinností.

Klimatizace jako šiřitel chorob? Ani nápad

Hodit se budou také filtry, které ze vzduchu zachytí všechny nebezpečné viry a bakterie. Není tedy pravda, že by klimatizace přispívala k rychlejšímu šíření nemocí – právě naopak. Díky ní si na vás žádný bacil jen tak nepřijde. Navíc také zvlhčuje vzduch, což pomáhá vašim sliznicím v rychlejší regeneraci. Jedinou potíží bývá špatně nastavená klimatizace, která by místnost nikdy neměla přetápět ani podchlazovat.

Klimatizaci si nepořídím, protože je drahá

Máte-li na mysli pořizovací cenu, pak to tak úplně mýtus není. Za pár stokorun opravdu nic kvalitního nezískáte. Ovšem provozní náklady – to je už úplně něco jiného. Chtějte úspornou třídu a nádavkem získáte opravdu levné celoroční vytápění a chlazení. Vložená investice se vám tak velmi rychle vrátí.

Složité ovládání jako další mínus? I tady se docela jistě pletete

Mnohé moderní modely mají v základním příslušenství i dálkové ovládání, takže rychle a jistě nastavíte teplotu vzduchu i další parametry přesně tak, jak potřebujete. K mání je leckdy i mobilní aplikace, díky níž zapnete svou klimatizaci opravdu odkudkoliv. Už nikdy se tak nebudete vracet do přehřátého nebo naopak nevytopeného bytu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *