klim2

Kterým mýtům o klimatizaci stále ještě věříte? Známe ty nejznámější

Možná si říkáte, že s rychle mizícím létem teď není ta správná doba na článek o klimatizacích. To je ovšem rozšířený omyl. Klimatizace totiž nejsou jenom na letní horka, úplně stejně dobře se uplatní i v zimě. Stačí jen koupit ten správný model.

Dobrá klimatizace umí také…

Přesně tak. Stačí si jen trochu připlatit a nebudete vědět, kam pro samé dodatečné funkce skočit. A po kterých se rozhodně vyplatí sáhnout? Určitě po funkci přitápění, která v bezmrazých dnech bez potíží nahradí jakoukoli jinou formu topení. Vybírejte modely A+++, u nichž jde efektivita ruku v ruce s vysokou účinností.

Klimatizace jako šiřitel chorob? Ani nápad

Hodit se budou také filtry, které ze vzduchu zachytí všechny nebezpečné viry a bakterie. Není tedy pravda, že by klimatizace přispívala k rychlejšímu šíření nemocí – právě naopak. Díky ní si na vás žádný bacil jen tak nepřijde. Navíc také zvlhčuje vzduch, což pomáhá vašim sliznicím v rychlejší regeneraci. Jedinou potíží bývá špatně nastavená klimatizace, která by místnost nikdy neměla přetápět ani podchlazovat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Klimatizaci si nepořídím, protože je drahá

Máte-li na mysli pořizovací cenu, pak to tak úplně mýtus není. Za pár stokorun opravdu nic kvalitního nezískáte. Ovšem provozní náklady – to je už úplně něco jiného. Chtějte úspornou třídu a nádavkem získáte opravdu levné celoroční vytápění a chlazení. Vložená investice se vám tak velmi rychle vrátí.

Složité ovládání jako další mínus? I tady se docela jistě pletete

Mnohé moderní modely mají v základním příslušenství i dálkové ovládání, takže rychle a jistě nastavíte teplotu vzduchu i další parametry přesně tak, jak potřebujete. K mání je leckdy i mobilní aplikace, díky níž zapnete svou klimatizaci opravdu odkudkoliv. Už nikdy se tak nebudete vracet do přehřátého nebo naopak nevytopeného bytu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *