5 praktických rad pro výběr nových interiérových dveří

Interiérové dveře se řadí mezi nedílné součásti jakýchkoli vnitřních prostor, a to jak komerčních, tak i soukromých. Vybrat ty správné nemusí být vůbec jednoduché. Z toho důvodu jsme si pro vás připravili celkem 5 tipů, díky nimž by se vám to mělo bez problémů podařit. Dlužni přitom nezůstaneme ani jméno prodejce, který nabízí spousty variací interiérových dveří.

Materiál v hlavní roli

Co v sobě vlastně takové interiérové dveře ukrývají? Tradičně se jedná o papírovou voštinu vyznačující se minimální hmotností. Druhým typem materiálu je dřevotřísková deska označovaná jako DTD. Je logicky poněkud pevnější a umí mnohem lépe izolovat zvuky. Ještě lepší jsou rámové dveře typické právě rámem, v němž je uložená výplň. Kvalitu dveří zajistí tvrdá dřevovláknitá deska označovaná jako MDF.

Povrch dveří

Zřejmě nejčastěji se na povrch interiérových dveří používá CPL laminát. Není se čemu divit, protože je maximálně odolný. Jen tak ho nezničí jak domácí mazlíčkové, tak i děti. Moc hezká je u něj 3D variace imitující dřevo. Jinak lze na povrch dveří použít také PVC fólii v hladké podobě nebo 3D polypropylen či kašírovací fólii. Samozřejmě jsou moc hezké i interiérové dveře z masivu. To už ale budete cenově úplně jinde.

Moře krásných dekorů

Vzorníky jsou v současnosti neskutečně rozmanité. Optimální je povrch vybírat přímo ve vzorkovně u prodejce. Odstín ve finále laďte buď k povrchu podlahy, nebo naopak zvolte pořádný kontrast.

Nejen dřevo interiéru skutečně sluší

Nikde není psáno, že by dveře musely být nezbytně pouze ze dřeva, případně ve dřevěném dekoru. Výborné jsou i modely vyznačující se hliníkovými proužky. Volit můžete i prosklené dveře s mléčným, tmavým či klasickým sklem.

Systém otevírání

Musíte mít doma nezbytně klasické křídlové dveře otevírající se na jednu ze stran? Spoustu místa dokážou uspořit dveře integrované do stavebního pouzdra, případně posuvné interiérové dveře. Prvně jmenované ovšem vyžadují stavební přípravu, na niž nelze zapomenout.

Pořiďte si interiérové dveře u specialisty

Naším tipem pro pořízení interiérových dveří je společnost Dřevoškrt. Tato firma s tradicí již od roku 1993 nabízí vzorkovnu dveří MASONITE, SEPOS či CZECH DOOR. Vybrat si tady lze z mnoha zajímavých variací interiérových dveří. Přesvědčit se můžete na www.drevoskrt.cz.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *