Pudl

Kteří psi se nejvíc hodí k osamělým paničkám

Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Pes je od přírody zvíře, které je závislé na své smečce. V ní žije a vybuduje si své postavení. Pokud je pes vychováván mezi lidmi, je jeho smečkou rodina, v níž vyrůstá. Z toho důvodu je pes bezmezně fixovaný na člověka. A pokud s ním trávíte větší množství času, počítejte s tím, že pes se od vás nehne. Pes vás rozhodně nezradí. Na rozdíl třeba od mužského partnera. Z toho důvodu může být pes malou útěchou pro ty dámy, které právě zažívají trauma z rozchodu s přítelem nebo manželem. Mužovu zradu dokáže pes trochu vykompenzovat. Jaké plemeno se k tomuto účelu nejvíce hodí? Prozradí následující text.

Vycházejte z momentální situace

Pokud spadáte do kategorie svobodné, nezadané ženy uvažující o pořízení domácího mazlíčka, promyslete si nejprve svou momentální situaci, jaké jsou vaše možnosti a jaké budou případné povinnosti, pokud se skutečně rozhodnete si psa pořídit. Každé plemeno má totiž jiné nároky. Je rozdíl, pokud jste zaneprázdněná byznysmanka, která je od rána do večera v práci a bydlí v panelákovém bytě, nebo pokud jste žena na mateřské, která bydlí v domě se zahradou na venkově a je skoro pořád doma.

Jaké plemeno si rozhodně nepořizovat?

Ještě před tím, než se rozhodnete pro výběr toho, co chcete, zkuste postupovat vylučovací metodou a zjistit, který pes pro vás určitě nebude vhodný. Pokud bydlíte například v onom panelákovém bytě, pak můžete celkem snadno okamžitě vyloučit větší psy, kteří potřebují hodně pohybu. V takovém případě je ideální nějaké menší plemeno, o které se nemusíte příliš starat a které stačí jenom párkrát za den nechat na chvilku vyvenčit, proběhnout a bude vám sloužit jenom jako plyšák na mazlení. K tomu je ideální nějaký maltézák, pudl nebo i francouzský buldoček.

Francouzský buldoček: Foto Pixabay

Sportovní plemena

Pokud jste ale žena s akčním životním stylem, která ráda sportuje, chodí na vycházky a má spoustu volného času věnovat se outdoorovým aktivitám, v takovém případě vám bude vyhovovat třeba border kolie. Tito psi jsou velmi inteligentní, poslušní a učenliví, vyžadují ovšem hodně pozornosti. Při pořizování psa hlavně pamatujte vždycky na to, že pes není hračka na hraní, ale závazek na patnáct let.

Border kolie: Foto Pixabay

Pudl: Náhledové foto Pixaba

4 komentáře

  1. Iveta Odpovědět

    To není pravda.Náš boloňáček má 3-4 hodinové procházky ( často je to indiánský běh) denně.Do toho několikrát týdně výlety.Kam můžeme,tak ho bereme-návštěvy,výlety,dovolené,kavárny,obchody (když byly otevřené) a je to hodně zvědavý a temperamentní pejsek.Všude ho chválí,jak se umí chovat,neobtěžuje,jako skutečný „von“.Byl by opravdu nešťastný zavřený doma a chodit jen okolo domu,jak se píše v článku.Když to vidím u některých sousedů,považuji to skoro za týrání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *