Střecha

Krytina se stojatým zámkem není žádné retro, padne i moderním budovám

Rozhlédnete-li se po stavbách v některé z českých vesnic, určitě si všimnete, že střechy mnoha budov jsou pokryty dlouhými pláty střešních plechů, které jsou mezi sebou spojeny vzájemnými ohyby. Takové plechové střeše se říká krytina se stojatým zámkem. Jaké má výhody a hodí se dnes ještě vůbec na moderní stavby?

Tento typ krytiny byl velmi oblíbený v minulém století, protože se jednalo o levnou a na montáž snadnou variantu střešních plechů. V té době se jednalo o prakticky jedinou možnost plechové střechy, která byla dostupná běžným občanům.

Skončila krytina se stojatým zámkem v minulosti?

Vzhledem ke vzrůstající oblibě plechových střech s atraktivními prolisy, které vizuálně simulují pálenou střešní krytinu, by se mohlo zdát, že střešní plechy se stojatým zámkem dnes už nikoho nezajímají. Opak je ale pravdou. Díky technologickému pokroku ve výrobě a s tím souvisejícím nárůstem kvality výrobku, začal být o tuto krytinu opět zájem.

U dnešních střech stojatý zámek není realizován pouhým přehnutím sousedících plechů. Jedná se naopak o propracované řešení, které zajišťuje dokonalou těsnost a snadné spojení jednotlivých plechů k sobě. Příkladem technologicky nejpokročilejší plechové střešní krytiny může být Panel Retro 25. Jednotlivé střešní panely se u tohoto řešení spojují pouhým zacvaknutím jednoho k druhému. Kromě toho nabízí i technologii ochrany střešní konstrukce před srážející se vodou, která by ji mohla poškodit. Důkladné antikorozní opatření plechů je samozřejmost.

Plechové střešní krytiny se stojatým zámkem se hodí nejenom pro pokrývání střechy. Dají se využít i jako ochrana fasády při jejich vertikálním umístění. S tímto typem krytiny tak lze opláštit a ochránit před vodou celou vaši nemovitost.

Zdroj náhledového obrázku: blachotrapez.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *