Kritéria pro zařízení malé předsíně, aby byla praktická a krásná zároveň

chodba

Předsíň je prostorem, který spatříte jako první při příchodu domů. Projde jí každá návštěva. Ledacos vypovídá o majiteli domu či bytu. Jak ale zařídit předsíň či chodbu, když disponujete malým prostorem? Poradíme vám, na co se zaměřit. Díky tomu z malého prostoru doslova vykouzlíte pěknou, funkční a moderní předsíň.

Volba barev pro výmalbu

Vše začíná výběrem barvy pro výmalbu. I když je třeba se vyvarovat tmavých, křiklavých nebo sytých tónů, tak ale není nutné se omezit jen na bílou. Je sice univerzální, nadčasová, ale také pro mnohé neosobní, sterilní. Každopádně volte světlejší barvu, ať už v odstínu žluté, krémové, béžové, kávové, zelenkavé, broskvové či lila. Světlá malba prostor opticky zvětší. Chodbu můžete oživit pomocí tapety. Vyvarujte se výrazným vzorům. Volte raději světlou s decentním či nenápadným motivem. Doporučuje se aplikovat pouze na jednu zeď.

Výběr nábytku aneb méně je více

Je logické, že do malého prostoru se zase nevejde toho moc, ale právě proto, je třeba si dobře vše předem promyslet. Aby vaše chodba nebyla doslova zastavená nábytkem. Důraz je třeba klást na dostatek potřebného úložného prostoru, aby vše bylo na svém místě. Díky tomu pak bude předsíň působit uspořádaně a útulně. V žádné předsíni nemůže chybět botník, jakožto věšák na svršky. Vyplatí se pořídit praktickou věšákovou stěnu a botník s výklopným systémem, který pojme více párů bot nebo mající praktický úložný prostor.

Pokud máte ještě prostor na skříň, pořiďte si ji. K dispozici jsou skříně v praktickém provedení, tj. úzké a vysoké. Zásluhou toho nezaberou mnoho místa a zároveň poskytnou potřebné úložné místo. Co můžete, tak klidně pověste. Takto využijete prostor vaší předsíně na maximum. Nikde není psáno, že musíte pořídit botník, který bude stát na zemi, ale naopak klidně závěsný a získáte tak pod ním další volné místo k využití.

předsíň

Foto: Pixabay

Osvětlení a zrcadlo zmůže mnoho

Kvalitní osvětlení, se může v malém prostoru stát skvělým a ocenitelným pomocníkem. Ideální jsou jednoduchá zabudovaná bodová světla na stropě nebo okolo podlahy. Nezaberou žádné místo, jsou moderní a předsíň pěkně prosvětlí. Naopak do malého prostoru nejsou vhodné stojací lampy nebo lampičky jako dekorace.

Do předsíně patří rovněž zrcadlo, které nezabírá žádné místo a dokáže chodbu příjemně oživit, prosvětlit a zejména opticky zvětšit. Pořídit můžete už zabudované zrcadlo na nábytku, ale také úzké, které pověsíte na stěnu. Trendem je rovněž zrcadlová stěna po celé délce předsíně, díky tomu bude vaše chodba působit jednou tak větší a současně získáte i jedinečnou dekoraci.

Zdroj: prozeny.cz, eurobydleni.cz

Náhledové foto: Pixabay