Plot můžete ozdobit i popínavými rostlinami, které jsou nejvhodnější?

plot

Pokud plot u vaší zahradě už za moc nestojí ale vy jej nechcete měnit, nemusíte zoufat. Vyzdobit ho můžete třeba zajímavými rostlinami, konkrétně popínavkami. Záplava květin dodá vaší zahradě jiný vzhled. Vše je přitom velmi snadné a nenáročné.

Jak na popínavky na plotě?

Postačí najít tyčky, nebo, nebo latě po kterých se popínavé květiny mohou plazit. Dorůstají výšky i několik metrů, proto je potřeba je dobře zajistit. Na pěstování popínavých rostlin vám postačí i spirálovité podpěry, nebo třeba tenké provázky. Využít lze samozřejmě latě samotného plotu. Důležitější je však výběr vhodného druhu popínavé rostliny.

rostliny

Foto: Pixabay

Hortenzie

Pěstování popínavých rostlin není všeobecně nijak náročné. Začít můžete například s hortenziemi, které rostou neuvěřitelně rychle a jsou pro začátek úplně nejvhodnější. Vypěstovat je zvládne i začátečník, jen je pro ně potřeba vyhledat teplé místo.

Nevystavujte je ale v žádném případě přímému slunečnímu záření, květy by v takovém případě nejspíš rychle odkvetly. Polostín je pro hortenzie ideální. Vysadit ji můžete na jaře, nebo na podzim, kdy je půda ještě teplá. Ohromí vás především svým bohatým květenstvím.

Popínavé růže 

Chcete-li ozvláštnit například stěnu vašeho domu, nebo nízkou zídku z betonu, neváhejte si na zahradu pořídit popínavé růže, které můžete pěstovat v různých barvách i tvarech. Růže nemusí růst jen na klasickém laťovém plotu, ale i na tom zděném. S omamnou vůní z růží si budete připadat jako v království Šípkové Růženky. Vyhledejte pro tyto rostliny vždy dostatek světla a slunečního svitu. Popínavé růže mohou dorůst do výšky 2-5 metrů.

Zimolez

Zahradu můžete ozdobit i drobnými, barevnými květy zimolezu, které také nejsou na pěstování vůbec náročné. Liány s bílými, červenými, žlutými a fialovými květy navíc i krásně voní. Zimolez vysazujte především tam, kde proudí vzduch a není příliš vlhko. Jsou náchylní na padlí a mšice, proto dbejte na jejich vzdušnost.

Zdroje informací: https://utulnebydleni.cz/7-popinavych-rostlin-ktere-vam-vylepsi-nevzhledny-plot/

https://hobbio.cz/popinave-rostliny-na-plot/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.