Kožená sedačka vyžaduje náročnou údržbu. Jak na to

kožená sedačka

Kožená sedačka rozhodně není nejlevnější finanční investice. Pokud se totiž rozhodnete udělat si radost opravdu kvalitním kouskem, po finanční stránce si připlatíte nemalé peníze. Pakliže se ale o sedačku vyrobenou z kůže budete správně starat, odvděčí se vám tím, že vydrží opravdu dlouho. V takovém případě se i vyšší finanční investice rozhodně vyplatí.

Jak se správně starat o koženou sedačku?

Ať už vám kožená sedačkakožená sedačka zdobí obývák, nebo nad jejím pořízením teprve uvažujete, měli byste vědět, jak se o ni správně starat. Kůže je krásný materiál, který si mnozí z nás spojují se synonymem luxusu. Vyžaduje si ale vaši pravidelnou pozornost.

Impregnace dvakrát do roka

Obdobně jako každý kožený výrobek si i vaše sedačka žádá pravidelnou impregnaci. Tu byste měli provádět alespoň dvakrát do roka. Používejte k tomu speciální přípravky, které jsou k tomu určené. Impregnace má za úkol prodloužit životnost kůže a zvýšit její odolnost. Necháte-li totiž kůži vyschnout, postupně přijde o svoji pružnost.kožená sedačka

Foto: Pexels

Při čištění neotálejte

Můžete si dávat sebevětší pozor, ale přesto se může stát, že se na sedačku třeba něco vylije nebo se něčím umaže. V takovém případě je potřeba jednat rychle, důležitou roli zde hraje každá minuta. Nejdříve nečistotu odsajte jemným hadříkem, poté místo vyčistěte speciální čistící emulzí a na závěr vytřete do sucha. Při čištění používejte jen přípravky určené pro čištění kůže.

Dejte si pozor na teplo

Kůže má ráda stálé klimatické podmínky. Nejvíce se jí daří v místnostech, kde se vlhkost vzduchu pohybuje mezi 40 a 70 % a teplotou od 15 do 35 °C. Pokud je kožená sedačka vystavena teplejšímu a suššímu prostředí, začne postupem času ztrácet svoji pružnost. Kůže ztvrdne a popraská. Proto nedávejte koženou sedačku blízko topení ani poblíž krbu. Pozor také na to, aby na sedačku přes den svítilo co nejméně slunce.

Chovejte se k ní šetrně

Vzhledem k tomu, že kožená sedačka není nejlevnější legrace, určitě chcete, aby vám vydržela krásná co možná nejdéle. Proto se k ní snažte chovat šetrně. Neměli byste si na ní sedat například v džínách, které by mohly způsobit její znečištění. Problém představuje i vlhké oblečení, ve kterém byste si na sedačku neměli sednout. Na koženou sedačku nepokládejte noviny ani časopisy, které mohou pouštět barvu. Pokud máte domácí mazlíčky nebo malé děti, dobře si pořízení kožené sedačky rozmyslete.

Zdroj: https://www.jena-nabytek.cz/blogs/rady-a-tipy/jak-pecovat-o-kozenou-sedacku-aby-dlouho-vydrzela

Náhledové foto: Pexels

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.