Zrcadlo

Kouzlo zrcadel

Zrcadlo v bytě nemusí nutně sloužit, jen k tomu, abychom se mohli upravit. Zrcadla umějí dodat vašemu bytu také jistou dynamiku. Z malých a temných místností dokážou vykouzlit prostorné a světlé místo. Musíte však vědět, jak se zrcadly zacházet, vědět jaká pravidla pro jejich umístění platí, taky aby předvedly všechny své vlastnosti a schopnosti.

Kam zrcadlo umístit?

To nejdůležitější, co musíte udělat, je najít správné místo. Zrcadlo totiž odráží, přesně to, co vidí. Postarejte se tedy o to, aby zrcadlo oráželo, co chcete. V ideálním případě bude zrcadlo odrážet výhled z okna, krásné věci v bytě, a ne koš nevyžehleného prádla nebo špinavé nádobí. Velkým pomocníkem jsou zrcadla v malých prostorech. Hlavně velká zrcadla vytváří iluzi hloubky a rozlehlosti. Můžete zrcadlo klidně jen opřít o zeď. Vysoká a úzká zrcadla rozšíří místnost, naopak široká zrcadla třeba na chodbě opticky zvýší stropy. Zároveň zrcadla budou působit jako hezká dekorace v bytě.

Zrcadlo jako dominanta?

V dnešních moderních a minimalistických interiérech chybí něco, co by automaticky upoutalo naši pozornost. Něco výjimečného. A televize se za dominantu opravdu nepovažuje. Za to zrcadlo v nějakém hodně designovém rámu ano, celý interiér se tak nejen zklidní, ale dostane i kus luxusu.  Zrcadla tak nemusí sloužit jen ke kontrole make-up. Umístit je můžete i na místa, kde se v nich neuvidíte. Dejte třeba sklo za sbírku medailí, skleniček nebo jiných předmětů. Vykouzlíte tím, dokonalý designový prvek.

Netradiční místa

V koupelně nebo na chodbě jsou zrcadla již tradicí. Ale co v obývacím pokoji? I tam mají své místo. Především večer díky zrcadlům docílíte perfektního lomu světla a prostor se stane jemnějším a osvětlení bude příjemnější. Pokud si nevíte rady s umístěním nebo volbou vhodného rámu, nechte si poradit od designerů nebo prodejců zrcadel. Myslete však vždy na to, že zrcadlo je jedinečné, a proto mu dovolte se kreativně projevit v celé své kráse.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *