Koupelnový ventilátor je samozřejmostí

Koupelna je místností, která nemůže chybět v žádném interiéru. Každý z nás je zvyklý dodržovat základní hygienické návyky, což s sebou pochopitelně nese i to, že musí pravidelně do koupelny. V koupelně se ovšem více než v ostatních místnostech kumuluje pach. Bránit s emu je většinou velmi nepříjemné a zdlouhavé. Určitě stojí zato obstarat si minimálně kvalitní odvětrávání. To může být řešeno různými způsoby, přičemž nejčastěji se volí především koupelnový ventilátor.

Jaký koupelnový ventilátor volit?

Moderní koupelnový ventilátor lze volit v různých podobách. Největší klasikou je zejména klasický nástěnný ventilátor, jenž je schopen exportovat pach mimo interiér koupelny. Nástěnný ventilátor nemusí být nějak extremně vidět. Stačí jej integrovat pouze do zdi a pohodlně tak odvést pach mimo koupelnu. Mnohdy se využívá i klasický stropní ventilátor. Ten je ještě méně viditelný, než je tomu u nástěnného ventilátoru.

Komínový ventilátor

Poměrně zajímavou volbou je i komínová ventilace. Ta je ideální především v tom ohledu, že veškeré pachy jdou přímo odpadní rourou směrem do komína. Jedná se především o pachy jdoucí z toalet. V koupelně je dle projektové dokumentace takovýto odtah nutností. Odtahový ventilátor ovšem všechnu tuto práci vykoná a bez větších potíží odvede veškeré pachy pryč z interiéru místnosti. Na samotný ventilátor a cestu pachu ven z místnosti je zapotřebí myslet již při stavbě domu anebo před komplexní rekonstrukcí prostoru koupelny.

Horkovzdušný ventilátor v koupelně

Určitě hodně dobrou volbou je v koupelně i horkovzdušný ventilátor. Každý z nás si stoprocentně vzpomene na chvíle, kdy se jdete koupat a v interiéru koupelny je maximální zima. V tomto momentu stačí většinou pouze zapnout horkovzdušný ventilátor a rázem bude v koupelně příjemně ke koupání anebo k osobní hygieně.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. plkoneil@seznam.cz'Dominik Odpovědět

    Měl jsem velký problém s vlhkostí a zápachem v koupelně, ale našel jsem na netu firmu CVB VENTILÁTORY- ventilatory-shop.cz a tam jsem se příjemnou slečnou po telefonu domluvil co dělat. Po namontování doporučeného ventilátoru, bylo vše vyřešeno a dnes si užívám suché a voňavé koupelny i WC.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *