smeták

Kvalitní smeták je v domácnosti nutností

Úklid představuje ne příliš oblíbenou, nicméně většinou nutnou činnost, bez které se neobejde fakticky žádná domácnost. Pokud chcete mít vše v pořádku, zcela jistě stojí zato pořídit si opravdu spolehlivé nástroje, jež vám v tomto ohledu pomohou. Výbornou volbou je především kvalitní smeták. Ten většinou dokáže pomoct zejména při prvotním úklidu, jenž se obejde bez vody a různých saponátů. Výběr klasického smetáku je zapotřebí realizovat obezřetně, jinak vás bude stát nekvalitní smeták zbytečně vysoké peníze.

Pevná násada smetáku

Hodně důležitou součástí každého smetáku je samotná násada. Ta musí být jednak poměrně pevná a jednak i do jisté míry pružná. Momentálně se nejčastěji prosazuje především násada z umělé hmoty, která je tvrzená. U této násady je zapotřebí dát si pozor na průměr a silu laminátu či jiného matriálu, z něhož je násada vyrobena. Klasiku představují dřevěné násady, jež mohou ale časem vzhledově zajít a v mnohých případech nejsou ani precizně ohoblovány, takže může dojít k tomu, že si zadřete třísku.

Spodní část smetáku

Spodní část smetáku je poměrně inkriminovaná, jelikož právě ona je schopna zajistit opravdu kvalitní úklid. Nejmodernější smetáky mají přímo štětiny vyrobené z umělých jemných materiálů, které dokážou zachytit i malinká smítka. Rozhodně není od věci zvolit raději dražší smeták v tomto provedení, jelikož klasické smetáky mající tvrdé součásti zametací plochy nejsou tolik důkladné.

Další aspekty výběru smetáku

Výběr smetáku je většinou ovlivněn i celkovou cenou, kterou je třeba za smeták zaplatit. Optimální je nakupovat značkové zboží za přijatelné střední ceny. Příliš levné smetáky většinou nevydrží a dávat za smeták nehorázně vysoké sumy se také nevyplatí. Smeták je také lepší koupit v kamenné prodejně, kde si jej můžete vyzkoušet!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *