Kořenová čistička: Efektivní řešení odpadních vod nejen pro domácnost

KOřenová čistička

V podstatě každá domácnost či firma se neobejde bez nějakého systému čištění odpadních vod. Rozhodně jich nevyprodukujeme málo a není možné je jen tak někam vypouštět bez jakéhokoli ladu a skladu. Zapotřebí je buď napojení na klasickou obecní čističku odpadních vod, nebo pořízení vlastního zařízení. Případně je také možné zakoupit bezodtokovou jímku v místech, kde nelze aplikovat předchozí alternativy. Naším tipem je ovšem kořenová čistička, která představuje skvělé ekologické řešení se vším všudy. Na některé základní otázky, jež se jí týkají, se podíváme v následujících řádcích.

Jak funguje kořenová čistička odpadních vod?

Moderní kořenová čistička není nijak složité zařízení. Funguje na poměrně jednoduchém principu. Odpadní vody putují do septiku, kde dochází k prvotnímu předčištění. Následně voda putuje do další šachty a z ní už do míst, kde jsou vysazeny rostliny, jež prostřednictvím svého kořenového systému dokážou odpadní vody dále efektivně čistit. Samotná plocha filtračního pole se liší podle toho, jaký druh čističky si daná domácnost zvolí.

S elektřinou i bez ní

Kořenovou čističku odpadních vod je možné realizovat jak v domácnostech, které disponují elektřinou, tak i v místech, kde připojení k elektrické sítí není. Společnost Grania nabízí dva typy zařízení. V prvním případě jde o čističku bez přívodu elektřiny s názvem Fytover, ve druhém se jedná o přístroj disponující dmychadlovou šachtou s čerpadlem. Jeho název zní Aerofyt. Obě dvě čističky jsou vysoce výkonné a spolehlivé.

aerofyt

Čistička odpadních vod Aerofyt: Foto Graniafytover

Čistička odpadních vod Fytover: Foto Grania

Cena se odvíjí od typu a velikosti čističky

Čističku odpadních vod můžete realizovat svépomocí, nebo si nechat vše vyřešit profesionály. Ať už zvolíte jakoukoli variantu, její cena bude závislá ne velikosti celého projektu. U nejmenších čističek odpadních vod se můžete dostat na cenu pohybující se okolo 22 000 korun.

Čistička odpadních vod: Náhledové foto Grania

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.