Korek jako ideální materiál do koupelny

Korek

Koupelna je prostředím, kde trávíme poměrně dost času. Je navíc tou částí bytu, která klade na všechny v ní použité materiály velké nároky. Důvodem je především vysoká vlhkost, přímé působení vody i mechanické namáhání. Kromě materiálů tradičních lze ale v koupelnách využívat i ty přece jen méně typické. Právě takovým materiálem je korek, který nabízí hned několik výhod.

 Co je korek

Korek je ve skutečnosti kůra středomořského dubu korkového. Jedná se o přírodní materiál, který má široké využití v interiérech i jako materiál dekoračních předmětů. Korek se velice dobře opracovává. Jeho hlavní výhodou však je, že je vodě dokonale odolný. Proto i v koupelně, kde je každý materiál neustále ve styku s vodou, nedochází k jeho prosáknutí či jiné pohromě způsobené vlivem vody. Hodí se navíc téměř do každé koupelny.

V koupelnách je korek používán především na podlahy, které jsou ve srovnání s klasickými kachlemi měkčí a teplejší. Korek se přitom dá prakticky jakkoliv barevně upravit či z něj vytvořit mozaiku, která zaujme každého. Korková podlaha dodá koupelnám jiskru a dotváří příjemné prostředí pro ranní či večerní hygienu.

korek

Foto: Pixabay

Proč právě korek?

Korek je na dotek velice příjemný a měkký materiál, což ocení mimo jiné i maminky malých dětí kvůli jejich bezpečnost. Jak již bylo zmíněno, korek není tak chladný, jako například běžné kachličky. Korek je odolný i proti mechanickému poškození, proti lámavosti a vysoké zátěži jej lze navíc učinit ještě odolnějším pomocí vosku nebo vinylu, který bude vaši korkovou podlahu dále chránit. Vznikne tak pevná, povrchová, izolační vrstva, která dodá podlaze stabilitu.

Korek je díky svým vlastnostem odolný proti plísním či ukládání bakterií. Náklady na jeho pořízení navíc vyjdou o dost levněji než dřevo. Korkové podlahy vypadají vzhledově velice efektně, jsou originální a nevšední, a hodí se prakticky do každého interiéru díky svému přírodnímu vzhledu i širokým možnostem barevných úprav. V neposlední řadě je korek velice ekologickým materiálem.

Zdroj informací: https://www.living.cz/korek-v-koupelne-moderni-a-prakticky/

 Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.