Čisticí triky s colou a práškem do pečiva

Cola

Prášek do pečiva můžete použít nejenom v kuchyni a colu můžete nejenom vypít. Pokud smícháte tyto dva prostředky dohromady, můžete získat poměrně silnou čisticí směs, která vám pomůže usnadnit práce v domácnosti. Čištění některých prostor, jako je například sporák, je někdy vážně otrava. S tímto problémem si ale poradí dva pomocníci: cola a prášek do pečiva. To ale není všechno! Na závěr přidáme ještě jeden trik, s jehož pomocí můžete využít síly těchto dvou.

Mastné hořáky

Mastnota se nevyskytuje pouze na plochách sporáků, ale také na samotných hořácích. Pokud je doma máte, pak určitě víte, jak je obtížné zbavit je nečistoty. To první, co budete muset udělat, je odebrat hořáky ze sporáku. Vložte je do mísy a vydatně posypte práškem do pečiva. Snažte se je v prášku obalit co nejvíce. Poté zalijte colou (ideální je CocaCola) tak, aby byly všechny hořáky ponořené. Takto nechte odstát 10 minut a poté hořáky vylovte. Část mastnoty z nich již teď zmizela, na zbytek budete potřebovat drátěnku. Nečeká vás ale úmorná práce – jde to poměrně snadno. Nakonec ještě omyjte hořáky v čisté vodě a osušte. Vraťte na jejich místa na sporáku.

Jedlá sodaFoto: Pixabay

Mastnota pryč

Stejným způsobem můžete vyčistit také mastnotu z pánví a hrnců. Ideální je zejména na připáleniny. Nalijte colu do připálené nádoby, nechte působit přes noc a pak omyjte tak, jak jste zvyklí.

Ucpaný odtok

Pokud vás překvapí ucpaný odtok a vy do něj nemáte příslušný prostředek, můžete použít směs coly a pečícího prášku. K uvolnění odtoku postačí jedno balení kypřícího prášku do pečiva a asi 100 ml coly. Jak na to? Nejprve do odtoku nasypte celý pečící prášek. Nechte 10 minut působit a pak jej zalijte colou. I nyní můžete nechat po určitou dobu působit. To by mělo stačit k tomu, aby se odpad uvolnil.

Zdroj: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/cistenie-pripalenych-horakov-na-sporaku/

Foto: Pixabay