Zamykání dveří

Konec zamykání klíčem: Nahraďte jej čipovým systémem

Bezpečí obyvatel bytového domu je přímo úměrné tomu, zda nezapomínají zamknout vchodové dveře. Neuzamčené dveře jsou jako vstupenka pro zloděje a pochybná individua. Bohužel není snadné přesvědčit všechny nájemníky, aby si na uzamykání dali pozor a přistupovali k bezpečnosti domu svědomitě. Nabízí se však jednoduché, cenově dostupné a velmi efektivní řešení v podobě elektronického přístupového systému s panikovým kováním. Co byste o daném řešení měli vědět, než si ho pořídíte?

Proč je zamykání vchodových dveří tak důležité?

Pokud si kladete otázku, proč se vůbec problematikou zamykání vchodových dveří zabývat? Záleží na tom vůbec? Odpověď zní ano. Ze statistického hlediska jsou neuzamčené domy mnohem častěji terčem vykradačů bytů, vandalů a násilníků. Přes neuzamčené dveře se navíc do prostorů domů stahují také lidé, kteří zde pijí alkohol a holdují omamným látkám.

Moderní přístupový systém všechny výše uvedená rizika eliminuje. V kombinaci s panikovým kováním nabízí obyvatelům domu opravdu bezpečné řešení. Vchodové dveře otevírají elektronickým čipem a po uzavření se automaticky uzamknou. Díky speciálnímu kování však zevnitř zůstávají odemčené, což je praktické například ve chvíli, kdy musí obyvatelé urychleně opustit dům. Ve spěchu a stresu nemusí řešit odemykání – vchodové dveře slouží jako nouzový východ.

 Zamykání dveří

Zdroj obrázku: ima.cz

V čem jsou čipy praktičtější než klíče?

Klíč od vchodových dveří patří k často se ztrácejícím věcem. Když o něj některý z obyvatel domu přijde, je jeho povinností neprodleně informovat ostatní. Následuje výměna zámku a výroba nových klíčů v adekvátním počtu. K podobné situaci může, s ohledem na počet obyvatel domu, dojít i několikrát za rok. Samozřejmě ne vždy dotyčný ztrátu nahlásí a vzniká riziko, že se ztraceného klíče zmocní někdo cizí.

Ztráta čipové karty není taková tragédie. Správce systému ji zablokuje v systému a dotyčnému vydá novou kartu. Další výhoda spočívá v nemožnosti duplikace. Okopírování klasického klíče je otázkou chvilky, s čipem nic takového udělat nelze.

Otevírání vchodových dveří přes mobilní telefon

Karta s čipem je pouze jednou z možností otevírání dveří. Moderní elektronické přístupové systémy umí komunikovat i s chytrým mobilním telefonem prostřednictvím technologií Bluetooth či NFC. Většina lidí má smartphone neustále u sebe.

Zamykání dveří

Zdroj obrázku: ima.cz

Bezpečnost na vysoké úrovni

Zvolíte-li komplexní řešení, můžete společně s elektronickým bezpečnostním systémem získat také kamerový systém (CCTV). Monitoring společných prostor posouvá bezpečnost bytového domu o stupínek výše.

Ovládání pochopí každý

Skladba obyvatel bytového domu je pestrá. Mladší generace moderní technologie vítá otevřenou náruční, ale u starších lidí může elektronika vyvolávat jisté obavy. V případě elektronického přístupového systému nic takového nehrozí. Ovládání je velmi snadné a nemají s ním problém ani technicky méně zdatní jedinci. To samé platí i o správě – přidání či vymazání nových uživatelů a související úkony nejsou složité.

Zdroj náhledového obrázku: ima.cz

Sdílet

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *