Venkovní dlažba

Kolem domu a na zahradu patří kvalitní venkovní dlažba

Pokud jste hrdým majitelem rodinného domku, tak moc dobře víte, že starosti s jeho postavením nekončí. Je nutné upravit pozemek kolem nemovitosti, postavit plot, zasít trávník, udělat záhony na zahradě a položit venkovní dlažbu.

Už při stavbě domu byste měli myslet na vzhled příjezdové cesty do garáže, terasy a zahrady. Určitě se neubráníte použití venkovní dlažby, která prostor krásně doladí.

Jaký druh dlažby použít?

Hitem posledních let je betonová venkovní dlažba. Oživíte s ní prostor před domkem, poskládáte z ní zahradní chodník, a dokonce je vhodná jako podlaha pod pergolu a terasu. Na první pohled oceníte nadčasový a estetický vzhled. Betonová dlažba osloví funkčností, dlouhou životností a pestrou paletou barev.

Nesmíme zapomenout na odolnost vůči nárazům a opotřebení, snadný způsob pokládky či demontáže, vysokou nosnost. V parných letních dnech se vám bude po betonovém chodníku příjemně chodit a po velkém dešti se na dlaždicích netvoří klouzavé kaluže.

Venkovní dlažba

Venkovní dlažba: Zdroj obrázku Presbeton.cz

Pořiďte si něco extra

Pakliže bydlíte na místě, kde se drží vlhkost anebo je okolí domu nerovné, zalíbí se vám zatravňovací dlažba. Jedná se o modely určené k ladnému spojení zahrady a prostoru před domkem. Ze zatravňovací dlažby se dá vydláždit místo pro stání auta a vjezd do garáže. Tímto druhem nenápadně zpevníte mírný svah a dodáte mu hezký vzhled. K největším výhodám patří rozmanitost tvarů dlažby a profilovaná spodní strana. Díky ní dochází k lepšímu odvodnění. Mezery mezi jednotlivými betonovými kostkami můžete nechat zarůst trávou či je vysypat štěrkem.

Venkovní dlažba

Venkovní dlažba: Zdroj obrázku Presbeton.cz

Chodník jako na zámku

Patříte k lidem, kteří se spokojí jen s originálním vzhledem? V tomto ohledu vás osloví zámková skladebná dlažba. Poskládat si ji můžete klidně sami, aspoň na sebe budete právem hrdí. Zámková dlažba se pyšní dokonalým vzhledem, stabilitou i stálobarevností. Vybírat je možné z desítek barevných odstínů a tvarů. Jakmile zámkovou dlažbu položíte, opatřete k ní zahradní obrubník, jen tak bude všechno dokonalé.

Venkovní dlažba: Zdroj náhledového obrázku Presbeton.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *