01_koupelna

Jak zařídit malou koupelnu

Souboj s nedostatkem prostoru je evergreenem a týkat se může prakticky jakéhokoliv prostoru v bytě či domě. Velmi často se obyvatelé musí s nedostatkem místa potýkat v koupelně. I malá koupelna ale musí obsahovat vše, bez čeho se žádná koupelna neobejde. Stejně tak musí být funkční a pobyt v ní se nesmí stát během po opičí dráze. Jak tedy při zařizování malé koupelny postupovat?

Sázka na světlou a jiné optické klamy

Prvním pravidlem, které je třeba při zařizování malé koupelny dodržovat, je to, že obklady i jednotlivé koupelnové prvky je třeba vybírat ve světlé barvě, která prostor opticky zvětšuje. Ještě lepší jsou potom odrazivé plochy. Taková dvě zrcadla umístěná naproti sobě mohou i v malé koupelně vytvořit dojem, že se jedná o poměrně velký prostor.

Kromě zrcadlového skla a světlé barvy pomáhají s optickým zvětšením malého prostoru i velké kachle a obklady, nejlépe jednobarevné, bez grafických vzorů.

Výrobci myslí i na malé koupelny

Fakt, že existují i malé koupelny, které nelze zařizovat jako palácové lázně, si dobře uvědomují i výrobci koupelnových prvků. Dejte si proto tu práci a zkuste se probrat jejich katalogy. Prakticky všechny koupelnové prvky se totiž vyrábí i ve speciálních „slim“ verzích, které dokáží ušetřit cenné centimetry.

K některým prvkům je potom možné přistoupit inovativně, výsledkem může být opět úspora místa. Co třeba nahradit klasické umyvadlo menším umývátkem? Sprchový kout může být zase skládací, resp. jeho dveře, které lze zcela složit a odsunout ke stěně. Dalším příkladem jsou potom prvky atypických tvarů. Některé nabízí firmy jako sériové výrobky – posuďte, zda by nezapadly právě do vaší koupelny – anebo se zkuste domluvit na zakázkové výrobě.

Co se skříněk, poliček a dalších úložných systémů týče, žeňte je do výšky. Stejně tak volte ukládací prostory s dvířky (ideálně se zrcadlem na vnější straně). Pokud nebudou po koupelně rozeseté krabičky a lahve s kosmetikou, mýdlem, šampony apod., bude působit mnohem uhlazenějším a také větším dojmem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *