Kokosový olej nejen v kuchyni: Příznivě působí na lidskou pokožku, vlasy, zuby i na psí tlapky

kokosový olej

Kokosový olej využijete nejen v kuchyni při vaření. Byla by škoda nevyužít jeho účinku i mimo kuchyň. Jedná se o skvělý produkt v péči o pokožku, vlasy, zuby. Pomůže i čtyřnohým chlupatým parťákům. Jak?

Kokosový olej je znám, že má blahodárný účinek na suchou pokožku. Avšak jeho působení je mnohem širší. Jaké má pozitivní účinky na naše tělo, vlasy i zuby? Čím je kokosový olej jedinečný?

Kokosový olej pro lepší vzhled pokožky

Je známo, že pomáhá suché pokožce, neboť ji zvlhčuje. Je výborným pomocníkem na suché paty, lokty, popraskané rty apod. Pomůže také předejít nadměrné ztrátě vody a zajistí ochranu pokožky před vnějšími vlivy, ať už jde o alergeny či chemikálie. Kokosový olej pomáhá se snižováním závažných příznaků atopické dermatitidy. Rovněž zlepšuje funkci kožní bariéry. Jelikož krásně hydratuje pokožku, pomáhá tak proti předčasnému stárnutí pleti. Kokosový olej můžete použít i jako odličovadlo, stejně tak ke zklidnění pokožky po opalování, k regeneraci spálené kůže. Dá se použít i jako přírodní lubrikační gel, prevence strií i v péči o rozpraskané bradavky při kojení.

Péče pro suché, lámavé a poškozené vlasy

Kokosový olej má velmi příznivý účinek na vlasy, a to zejména na suché, lámavé a celkově poškozené. Zmírňuje jejich lámání i vypadávání, odstraňuje potíže s lupy. Dodává vlasům lesk, vitalitu, pružnost. Je velmi rychlou a účinnou pomocí na roztřepené a suché vlasové konečky. Pro poškozené vlasy je vhodný zábal. Stačí nahřát kokosový olej a cca 1 lžíci oleje vetřít do vlhkých vlasů a nechat ½ hodiny působit. Poté je třeba vlasy umýt běžným způsobem.

olej

Foto: Pixabay

Cesta k bílému chrupu

Kokosový olej dokáže vybělit zuby přírodní cestou. Po klasickém čištění stačí nanést na zubní kartáček trochu oleje a 2 až 3 minuty třít. Výsledek uvidíte za pár týdnů. Plusem je i omezení výskytu aftu v ústech, jakožto eliminace tvorby zubního kazu a zklidnění podrážděných dásní.

Pomoc na psí packy

Použít kokosový olej můžete i na packy psa, a to nejen v zimě. V zimě chrání před chladem a posypovou solí. Po celý rok však poslouží i jako ochranný balzám na psí packy, které hydratuje a pomůže i v případě popraskaných polštářků na tlapkách.

Zdroj: autor, jakzdrave.cz, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6335493/

Náhledové foto: Pixabay