Klimatizace

Klimatizace do vašich domovů

Během horkých letních dnů venku se potýkáme s horkem také doma.  Kromě speciálních žaluzií, si spousta lidí pořizuje i klimatizaci. Jak elegantně ochlazování místnosti vyřešit, a jaké jsou možnosti klimatizace, se dozvíte právě teď.

Technické možnosti

Pře výběrem klimatizace si rozmyslete, jestli vám bude stačit klimatizace bez nějakých složitých instalací.  Mezi takové klimatizace patří přenosné ventilátory, mobilní klimatizace nebo ochlazovače vzduchu. Pokud uvažujete spíše o výkonnějších klimatizacích, poohlédněte se po dvoudílných nástěnných.  Ochlazovač vzduchu může být považován jako alternativa ke klimatizacím a pracuje na principu odpařování vody, kdy se namáčí nekonečný pás v zásobníku s vodou.  Z pásu se pak voda odpařuje za pomoci ventilátoru.  Musíte mít však současně otevřené okno a větrat, aby nešla vlhkost z ochlazovače do zdí.

Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace se dá snadno přemístit do jakékoliv místnosti.  Jediné, co potřebujete vyřešit je odvod  vlhkosti a teplého vzduchu  ven s pomocí flexibilní hadice. Nejčastěji se to řeší otvorem ve zdi, okně nebo okenní izolací.  Nevýhodou této klimatizace je nižší výkon a vyšší hlučnost. Další možností je investování do nástěnné klimatizace.  S touto volbou se však pojí náročnější stavební úpravy. Dělená nástěnná klimatizace je daleko tišší než ta mobilní a díky tepelnému čerpadlu vám může nejen vzduch ochladit, ale i zahřát.

Jak často používat?

S výběrem klimatizace se pojí i velikost a objem místnosti, ve které má klimatizace vzduch ochladit. Podle tohoto parametru budete také klimatizaci vybírat. Pří nákupu rozhoduje dále cena a výrobce. Výrobce udává výkon klimatizace čili hodinovou spotřebu. Správné používání klimatizace samozřejmě zvyšuje efektivitu a úsporu energie. Dnešní klimatizace jsou již vybaveny kromě termostatů i speciálními režimy, časovačem a dalšími prvky, které šetří vaše úspory.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *