ker3

Keramické obklady dodají kuchyni nevšední půvab i vzhled

Ještě nedávno šlo o socialistický zatracovaný fenomén, dnes se keramické obklady vracejí opět na výsluní, a to s velkou slávou. Kromě jedinečného vzhledu přináší do interiéru i mnoho výhod, od snadné údržby až po tepelnou izolaci. Navíc už nejdou omezeny uniformním vzhledem, moderní obklady na první pohled nerozeznáte od přírodních materiálů nebo třeba oblíbené italské mozaiky.

Proč jsou keramické obklady zase v kurzu? Důvodů je více

Návrat k ideologii útulného a praktického bydlení je tím hlavním důvodem, který vrátil keramické obklady do kuchyně i jiných místností do popředí zájmu interiérových návrhářů i majitelů bytů. Dokonalejší výrobní metody i rozvoj nových technologií přináší používání obkladů řadu pozitiv a upozaděna není ani jejich estetická stránka.

Široké možnosti keramických obkladů

Vhodně zvolené obklady zapadnou do jakéhokoliv stylu. Snadno s nimi dotvoříte rustikální, retro nebo industriální styl. Imitace neopracovaného kamene nebo cihel udělají pomyslnou tečku na industriálním stylu, který dnes dominuje například loftovému bydlení.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Moderní interiér a bydlení všeobecně dávající přednost přírodním prvkům pozvednou na vyšší úroveň obklady napodobující strukturu dřeva a to v mnoha různých druzích i odstínech. Svůj obývací pokoj nebo ložnici tak můžete obložit exotickým mahagonem nebo ebenem, stejně jako tuzemskými dřevinami, jimž už několik let vévodí ořešák.

Znáte rektifikaci? Při výběru obkladů je zásadní

Technologie rektifikace jednotlivých obkladů, spočívající v dokonalém seříznutí dlaždic a tím i minimalizace spár mezi nimi, dodá celému povrchu celistvý vzhled, ovšem při zachování tepelných a údržbových výhod keramických obkladů. Je sice třeba si za ni trochu připlatit, ale vyplatí se to. Za to ručíme

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *