Když nový svetr kouše, umravněte ho jednoduchými domácími postupy. Pomohou i na vytahaný materiál nebo zašlou barvu

Když si svetr zkoušíme v obchodě, obvykle nás ani nenapadne, že by s ním mohlo být něco v nepořádku. A totéž platí i pro dárky, které skončí například pod vánočním stromečkem. Co tedy dělat, když svetr kouše? Do koše ještě rozhodně nepatří.

Svetr uložte do mrazáku

Někdy je nejefektivnější postup, který svetr zbaví kousání, také ten nejjednodušší. Mnoha materiálům pomůže, pokud je na noc jednoduše uložíte do mrazáku a necháte na pokoji. Částečně tím vyřešíte i problém vytahaných svetrů, pokud nejsou zdeformované příliš mnoho.

Jak na kousavý svetr octem

Další možností je použití octa. Smíchejte ho ve stejném poměru s vodou a do roztoku svetr naložte. Půlhodina by měla stačit. Poté svetr opravdu důkladně propláchněte anebo vyperte běžným způsobem.

Pračka

Náhledové foto: Pixabay

Vlasový kondicionér na svetr

Další možností je pečlivé vetření vlasového kondicionéru do každého kousku svetru. Připravte se na to, že vám to nějakou chvíli zabere. Když ho však nakonec dobře propláchnete a osušíte, tak už jistě kousat nebude.

Jak opravit sražený svetr

A stejný postup vám pomůže i ve chvíli, kdy jste si svetr nechtěně srazili špatným praním. V takovém případě však předtím svetr na půl hodiny namočte do vlažné vody a teprve poté do něj větřete kondicionér a opatrně vytahujte do stran. Mělo by to pomoci.

Pravidla pro praní svetrů

Vždy si přečtěte štítek, který najdete na svetru a dodržujte doporučení výrobce. U jemných svetrů může být nebezpečné zejména oblečení s různými aplikacemi, zipy apod. Tyto svetry se doporučuje prát pouze v síťce, protože se tyto prvky mohou zachytit do látky svetru a zbytečně ho poškodit.

Svetry je také ze všeho nejlepší sušit naplocho. Pod tíhou vody se totiž použitá vlna může natáhnout a svetr ztratí svůj původní tvar.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.pravygentleman.cz/jak-prat-vlnene-svetry/

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.