Co chtít od vysavače na popel

oheň

Vysavač na popel dokáže být velkým pomocníkem užitečným ve všech domácnostech, kde se topí uhlím, briketami nebo dřevem. Pravidelné vynášení uhlíků je tam na denním pořádku, a často nejen jednou během celého dne. Je proto na místě uvažovat o pořízení vysavače na popel.

Konec s vynášením popela

Ruční vynášení ještě žhavých uhlíků je poměrně otravné, navíc při něm vždy existuje riziko, že vám nějaký ten uhlík spadne na zem a propálí vám podlahu. Pokud budete čekat na jejich vychladnutí, půjde o činnost časově ještě náročnější. Dnešní moderní doba ale již na trhu nabízí několik možností, jak si práci s výběrem popela z kamen usnadnit. Na trhu se nabízí hned několik vysavačů na popel, které jej z kamen velmi rychle odstraní.

kamna

Foto: Pixabay

Parametry vysavačů na popel

Vysavač na popel lze koupit buď bez motoru, tj. pouze jako nádoba do které budou uhlíky padat. Celý systém totiž funguje tak, že se napojí na běžný vysavač, který doma používáte. Ten však není obvykle tak výkonný, jak se na plnohodnotný vysavač na popel, tj. takový, který má svůj motor a příkon alespoň 1200 W. Kvalitní vysavač na prach by měl potom disponovat i některými dalšími funkcemi, mezi něž patří například dobrá filtrace.

Kvalitní filtr zachytí mastné saze a nečistoty, aniž by zalepily jeho povrch jako u běžných, levnějších filtrů. Důležitá je také energetická třída, ideálně A+.

Rozhodně se bude hodit i dostatečně bytelná hadice, kterou je potřeba stále ohýbat. Měla by proto být vyrobena z odolného materiálu. Stejně tak dbejte na snadnou mobilitu vysavače. Neustálé přemisťování vysavače do jiné místnosti vám hodně usnadní pohyb na kolečkách.

Pro zachování dlouhé životnosti takto vybaveného vysavače je však zapotřebí vysávat vždy zchlazené uhlíky, aby nedošlo k poškození vysavače dříve než jej pořádně začnete používat.

Zdroj informací: https://www.hornbach.cz/navody/jak-vybrat-vysavac-na-popel/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.