Vchodové dveře

Když dveře, tak jedině bezpečné!

Pokud právě plánujete nové bydlení nebo rekonstrukci toho starého, rozmyslete si, do čeho bude investovat. Vaše pozornost při zařizování bytu by se měla upřít také na kvalitu a bezpečnostní funkce venkovních i interiérových dveří. Uvedeme si základní 3 typy dveří, se kterými se bude doma cítit bezpečně.

Protipožární dveře

Prvním typem jsou dveře proti požáru, které použijete pro vchod do garáže, dílny nebo právě kotelny. Díky těmto dveřím získáte čas, když před případným požárem budete utíkat a volat hasiče. Doba prohoření u těchto protipožárních dveří bývá minimálně 15 minut, většinou však až 30 minut. Dveře se dají ještě opatřit těsněním proti kouři. Při vzniku požáru, tak nebude pronikat dým škvírami do dalších místností a nebude hrozit vdechnutí zplodin kouře.  Dveře, které mají tuto protipožární funkci, musí byt certifikovány a namontovány proškolenými lidmi.

Vchodové dveře proti zlodějům

Dalším typem jsou venkovní dveře nebo- li  vchodové dveře s ochranou funkcí proti odcizení majetku. Tyto bezpečnostní dveře mají aktivní a pasivní bezpečnostní prvky s ocelovou zárubní. Vstupní dveře lze doplnit dalšími funkcemi jako například protipožární odolnost nebo klima úpravu. Tato klima úprava slouží pro předěl místností s rozdílnou teplotou a zabrání tak možnému prohnutí dveří. Některé firmy navíc vyrábějí tyto dveře dvoubarevné, aby se hodily i do interiéru k ostatním dveřím a měly podobu jako např. dřevěné dveře v místnostech.

Protihlukové dveře

Tento typ dveří ocení zejména ti, kteří bydlí v panelákovém domě.  V panelácích totiž bývá špatná hluková izolace. Tento problém však vyřeší nebo alespoň zmírní dveře do bytu s protihlukovou funkcí. Tato funkce je dnes už běžná ve školách, nemocnicích nebo hotelích. Interiérové dveře se vyrábí s hlukovým útlumem až 36 dB, což znamená, že ztlumí hluk průměrné domácnosti. Takové dveře ještě musí být doplněny padací lištou neb dveřním prahem, aby byl útlum co nejlepší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *