baz1

Kdy začít přemýšlet o výběru bazénu na příští sezónu? Právě teď

Myslíme samozřejmě pořádný zapuštěný bazén. Nadzemní rybníčky lze zakoupit i uprostřed léta, byť vás asi vyjdou o něco dráž, než mimo sezónu. Dnes se však chceme zaměřit na opravdu poctivá vodní díla, jejichž výdrž se počítá na desetiletí.

Začít s procesem poptávky a samotné realizace až na jaře by se vám totiž nemuselo vyplatit. Některé kroky totiž trvají (nebo mohou trvat) déle, než jste nejspíš původně počítali…

Musíte vše ohlásit? Lhůta 30 dní

Pokud bude vám plánovaný bazén větší než 40 m2, neobejdete se bez ohlášení stavebnímu úřadu. Vyplněnou žádost je třeba doručit osobně a odpovědní lhůta zodpovědných pracovníků je až 30 dní.

Realizace výkopu? Další týden navíc

K realizaci zapuštěného bazénu samozřejmě potřebujete adekvátně hluboký výkop, který nesmí zapomenout ani na zapuštěnou šachtu na příslušenství. Samotná díra v zemi však nestačí. Je třeba odvodnění díky soustavě drenážních trubek, vysypání štěrkem a vybetonování.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Chcete kvalitní betonový základ? Nechte ho dobře ztuhnout

A jak dlouho potřebuje beton k tomu, aby získal svou žádoucí pevnost a odolnost? Minimální doba tuhnutí je 7-14 dní, ta optimální se však pohybuje okolo čtyř týdnů. A přece jen jde o základ stavby, takže počkat se určitě vyplatí.

Za jak dlouho bude hotový bazén? Dříve než za měsíc to nebude

A ke slovu přichází samotná realizace bazénu. Propojení skeletu s terénem a nezbytnými prvky příslušenství je poměrně delikátní úkol, který se neobjede bez asistence odborníků. Vynechat nelze ani zkoušku těsnosti a následné obsypání, obetonování a konečnou úpravu terénu. Podle volného termínu techniků a řemeslníků se může celý proces protáhnout i na měsíc až dva. Během podzimní sezóny vás naštěstí netlačí, ovšem na jaře už by mohlo být všechno jinak.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *