Filtrační konvice

Filtrační konvice a lahve: Zapomeňte na pití chlorované vody

Pijete doma kvalitní vodu bez jakýchkoli nežádoucích látek? Možná si to pouze myslíte, nebo nakupujete balenou vodu v supermarketu. Ať už je vaše situace jakákoli, obě dvě alternativy nejsou optimální. Voda z vodovodu obsahuje minimálně větší množství chloru a za balenou vodu utratíte nehorázné peníze. Právě z těchto důvodů se vyplatí pořídit si spolehlivou filtrační konvici, jež dokáže vodu z řádu zbavit veškerých látek, které by se do lidského těla neměly dostat. Jak taková filtrační konvice vypadá? V jakých objemech se na trhu nabízí a jaké jsou její další přednosti? Nepřestávejte číst, vše vám prozradíme včetně toho, kde konvici výhodně zakoupit.

Princip fungování filtrační konvice

Je vcelku jednoduchý. Jde o plastovou nádobu vybavenou vyměnitelným filtrem. Ten nejčastěji disponuje aktivním uhlím, jež dokáže navázat škodliviny nacházející se ve vodě. Stejně tak umí vodu zbavit vodního kamene, jenž je běžně její nedílnou součástí. Voda je po filtraci konvicí naprosto čistá a ideální k pití nebo přípravě jakýchkoli nápojů či k vaření.

Filtrační konvice

Zdroj obrázku: penepex.cz

Filtrační konvice různých značek a objemů

Současný trh je z pohledu výběru konvic velmi pestrý. Tradičně jsou k dispozici modely o objemu 1,5 l, které dokážou přefiltrovat okolo 1 l vody. Výborné jsou i velkoobjemové filtrační konvice disponující objemem 3,5 l. Vyprodukovat jsou schopné 2 l kvalitní maximálně čisté vody. Mezi nejznámější značky se řadí třeba Brita, Filter Logic nebo Dafi či Aquaphor. Výbornou volbou jsou filtrační lahve Penepex.

Další výhody filtračních konvic

Hlavní předností filtračních konvic je samozřejmě vysoká efektivita filtrace vody. Prakticky všechny modely dokážou odbourat i vodní kámen. Vyznačují se navíc kompaktními rozměry a hezkým vzhledem. Sehnat se dají za velmi výhodné ceny. Přesvědčit se o tom můžete v eshopu Penepex.cz.

Zdroj náhledového obrázku: penepex.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *