Kdo jsou skuteční majitelé koček? Průzkum odhalil pravdu

kočka

Domníváte se, že kočku coby společníka mají zejména ženy, pokud možno v pokročilém věku, mnohdy tak trochu zahořklé povahy? Vyvedeme vás z omylu. Co odhalil nedávný průzkum? Kdo se těší z kočičí přízně?

Kdo jsou majitelé koček aneb máme jasno

Na základě nejnovějšího průzkumu, který byl realizován letos v květnu, se 72 % respondentů domnívá, že majitelem kočky je žena, z toho 51 % je zastáncem názoru, že se jedná o nezadanou osobu a jen 5 % si myslí, že majitelem je muž.

Jenže podle právě provedeného průzkumu se věci mají zcela jinak. Převážná většina majitelů koček žije v páru. I když pravdou je, že převládají ženy, ale je to pouze 58 %. Což znamená, že je to takřka půl na půl, tj. ženy vs. muži. Proto i vznikla iniciativa, která chce veřejnosti ukázat, že vlastnit kočku má řadu benefitů. A každý, kdo má doma mňoukajícícho společníka, by měl být náležitě hrdý a hlásit se směle ke kočičí komunitě.

Soužití s kočkou dříve a dnes

V minulosti se jednalo o posvátné, magické, krásné a uctívané stvoření. Nejtypičtější vlastnost, pro kterou je po staletí vyhledávaným živočichem, je lov drobných hlodavců. V tomto kočka vyniká. Není tedy divu, že chránila egyptské sýpky, plavila se s námořníky po světě a chránila zemědělcům úrodu ve stodolách.

Přesto dodnes přetrvávají zažité názory, že majitelé koček jsou jistí podivíni, samotáři a nejčastěji staré ženy. V případě, že si kočku pořídí chlap, hned může být považován za zženštilého. Jenže, kdo někdy byl či je majitelem kočky, tak ví, jaké je soužití s tímto čtyřnohým tvorem. Však kočku jako člena rodiny má téměř třetina obyvatel v ČR.

granule

Foto: Pixabay

Kvalitní výživa je klíčem ke zdraví

Abyste se mohli těšit z kočičího společníka, je třeba dbát na výživu. Díky tomu zajistíte své malé šelmě, že bude prospívat, bude zdravá, a o to déle vám bude dělat společnost. Výběr kvalitního krmiva spočívá v tom, že je třeba číst složení, spoléhat se na osvědčené, ověřené a důvěryhodné značky. Stejně tak dávat odpovídající porce. U kočky je třeba dávat také pozor na stres, který u těchto tvorů může způsobit nemalé zdravotní komplikace. Bez stresu a s kvalitním krmivem bude vaše kočka šťastná.

Zdroj: mslgroup.com, whiskas.cz

Náhledové foto: Pixabay