Kde se v každé domácnosti vyskytuje nejvíce bakterií

klávesnice

Každá domácnost má návyky v úklidu nastavené jinak. Všeobecně se ale všichni shodnou, že udržovat domácnost v čistotě se zkrátka vyplatí. Pozornost by se přitom měla věnovat především těm místům, na které se mnohdy zapomíná. Jako příklad uveďme dálkový ovladač, mobilní telefon, tablet, notebook, všechny klávesnice, spínače na světlo nebo kliky u dveří.

Přemýšlej, kam saháš

Kolikrát za den jsou při početnější rodině jsou tyto předměty v kontaktu s lidskými prsty? Jejich použití jsou téměř kontinuální a kontakt s nimi se neustále opakuje. Nejen otisky prstů tak zůstávají na jejich povrchu. Stejně tak se v těchto místech množí coby následek dotyků bakterie. V tomto případě, je ale prevence poměrně snadní. Postačí zkrátka alespoň jednou týdně zmíněná místa a plochy otřít vlhkým hadříkem s mycím prostředkem nebo rovnou dezinfekčním ubrouskem.

Podobné je to s předměty, které zůstávají permanentně ve vlhku. Příkladem budiž houbičky nebo hadříky na nádobí, ty jsou totiž jsou doslova pastvou pro bakterie. Nejenom, že voda, která v houbičkách nebo hadřících drží, může po nějaké době zapáchat, současně tvoří ideální prostředí pro tvorbu bakterií a plísní. Výměna houbiček by proto měla probíhat pravidelně a často. Houbičky po umytí nádobí vždy řádně vyperte a vysušte.

Můžete je ale dezinfikovat také například v mikrovlnné troubě. Během času, kdy budou vystaveny mikrovlnnému záření se houbičky zbaví všech případných mikroorganismů.

ručník

Foto: Pixabay

Nebezpečí číhající v koupelně

Také v koupelnách dbejte na pravidelnou výměnu ručníků každý týden. Samostatnou kapitolu potom tvoří v oblasti hygieny naše toalety. Ani starost o ně není příliš náročná. Udržujte WC v čistotě a při splachování dodržujte pravidlo přiklopeného prkénka.

To je velmi důležité, neboť při každém spláchnutí se mohou bakterie dostat s kapičkami vody do prostoru vzdáleného až dva metry. Pokud máte v této vzdálenost například zubní kartáčky, je opravdu důležité je před každým spláchnutím chránit přiklopeným poklopem. Po každém použití WC pak dbejte na čistotu a prkénko otřete dezinfekčním ubrouskem.

Zdroj informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/nejspinavejsi-mista-v-byte.html

 Náhledové foto: Pixabay

 

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.