K čemu všemu se dá využít sádlo? Hodí se i před zrcadlem

sádlo

Vepřové sádlo znáte možná jako vynikající pochoutku, která se v minulosti i dnes maže na chleba spolu se škvarky a cibulí. Tato delikatesa předčí v chuti leckteré speciálně připravované pomazánky. Sádlo ale mělo zejména v minulosti několikastranné využití. Jaké?

Sádlo v kuchyni i před zrcadlem

V kuchyni se vždy přidávalo do různých receptů, ať již to jsou například buchty, guláš apod. Sádlo dodává pokrmům vynikající chuť. Díky tuku, které obsahuje, navíc přenáší lépe chutě některých dalších výraznějších ingrediencí. Jídlo je pak delikátnější a lépe chutná.

V lednici by proto neměla chybět aspoň jedna sklenice sádla. Sádlo má ale kromě využití v jídelníčku i jiné využití. Pomáhá například i se vzhledem pleti nebo obecně s nevzhlednou kůží. Není to až tak překvapivé, vepřová kůže dokáže velmi blízce nahradit tu naší lidskou a podobnost platí i pro sádlo. Není proto divu, že je tolik žádané. Pokud si přiložíte vepřové sádlo na obličej, máte téměř záruku vyhlazení vrásek, nebo alespoň dodání živin kůži.

tuk

Foto: Pixabay

Sádlo pro hojení ran

Vmasírovat sádlo si do kůže můžete i vy a nejen kvůli vráskám. Hodí se například ke zlepšení hojení operačních ran apod. Dokáže vyhladit viditelné strie v těhotenství na vašich stehnech apod. Nezalekne se ani poničené kůže kolem popraskaných pat na vašich nohách. Celistvost kůže je díky sádlu mnohem lepší a déle udržitelnější.

Sádlo je hypoalergenní, a proto je i při léčbě atopických ekzémů zárukou prvotřídního úspěchu. Kůži nejen promastí, ale ta zároveň díky promaštění není tolik citlivá.

Pokud se potýkáte s popraskanou kůží během mrazivých dní nebo na chodidlech, neváhejte si ze sádla udělat zábal. Nohy sádlem důkladně promastěte a nechte je zabalené v teple několik hodin v bavlněných ponožkách. Kůže na nohou bude potom jemná a nebude vůbec popraskaná.

Zdroje informací: https://www.prozeny.cz/clanek/proc-se-vyplati-mit-doma-sklenici-veproveho-sadla-68309

https://www.prozeny.cz/clanek/funguje-sadlo-jak-se-starat-o-jizvy-aby-byly-neviditelne-44252

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.