K čemu jsou dobré folie na okno? Odpovědí je několik

okno

Ztráta tepla během zimních dní je prvotním důvodem proč se obávat chladu ve vašem interiéru. Chlad, který zaleze někdy až za nehty, není nic příjemného. Minimalizovat únik tepla lze pomocí tzv. folií na okna. Ty mají pak i další skvělé vlastnosti.

Folie jako izolační vrstva

Jedním z hlavních důvodů, proč používat na okno folie, jsou jejich izolační vlastnosti, které pomáhají především při snižování výdajů za energie. Izolační vrstva folie dobře zadrží teplý vzduch uvnitř a vy tak nebudete muset řešit ztráty tepla a vysoké výdaje za topení. Folie však vytvoří izolační vrstvu, která funguje i v létě. Pokud chcete udržet v místnosti stálou teplotu, folie zabrání pronikání tepla dovnitř.

okno

Foto: Pixabay

Okenní folie vás nechrání jen před ztrátou tepla, je i součástí ochranné bariéry před UV zářením. Škodlivé UV paprsky tak nemají šanci prostoupit do vašeho interiéru. Nemůže se tak proto stát, že by například nábytek v obývacím pokoji díky UV paprskům vybledl apod. Poškození vlivem slunečních paprsků tak bude menší i díky této izolační vrstvě z folie více chráněni i vy. Je na místě říct, že sklo samotné je UV filtr a folie tak spíše přidává další vrstvu.

Výhodou izolačních fólií na okno je však i odraz přebytečných světelných paprsků, které často dopadají na displeje a obrazovky našich elektronických zařízení. Folie s reflexními prvky tak paprsky odrazí a vy se tak budete moci v klidu dívat na televizi. Snížení odlesku není však to jediné, co okenní folie dokážou, zajistí totiž i jisté soukromí ve vašem interiéru. Pořízení folií na okna se v řadě domácností určitě vyplatí.

Aplikace okenních folií není žádná věda

Okna před samotným položením folie zprvu umyjte a otřete do sucha. Zbavte je přebytečného prachu, který se na vašich oknech usadil. Bude vždy potřeba, aby folie na oknech dle rozměrů i dobře seděla. Po přilnutí dbejte i na to, aby se pod folií neutvořily žádné vzduchové bubliny. Vždy se snažte folii dostatečně uhladit tak, aby co nejlépe ke sklu přilnula. Nalepenou folii nakonec vyčistěte jemným hadříkem z mikrovlákna. Povrch tak zbavíte otisků prstů a dalších nečistot.

Zdroje informací: https://prima-receptar.cz/izolacni-okenni-folie-k-cemu-jsou-dobre-a-jak-je-aplikovat/

https://infrasol.cz/folie-na-budovy/termalni-folie/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.