Jídelní stůl jako dominanta interiéru

Jídelna nebo jídelní kuchyňský kout je místem, kde se společně scházejí všichni členové rodiny a společně si vychutnávají dobré jídlo i příjemnou společnost milých lidí. Tak obyčejná věc, jako je jídelní stůl, se může snadno stát vkusnou dominantou celého bytu a tím i tepajícím srdcem domácnosti.

Velká plocha jídelního stolu se do zaběhnutého interiéru dá často včlenit jen s velkou dávkou citu. Vhodným řešením tohoto problému jsou jídelní sety a sestavy, které lze snadno přizpůsobit předpokládanému počtu běžných strávníků. Jak ale vyřešit situaci, kdy výměnu potřebuje jen samotný stůl a židle k němu i další příslušenství zůstanou beze změny? Je dobré se poohlédnout po aktuálních trendech a vybírat stůl tam, kde je nabídka vzorů a materiálů velmi široká.

V souladu s moderními trendy

Můžete vybírat z široké řady nabízených variant od pečlivě sladěných sestav až po originální nábytkové solitéry. V duchu současných nábytkových trendů stojí na samotné špici stoly z masivního dřeva s velmi hrubou deskou nebo jejich velmi povedené imitace. Hlavní roli zde hraje struktura a vzor zdánlivě neopracovaného dřeva. K dostání jsou stoly rozkládací i nerozkládací přesně podle přání klienta.

Luxusnější kousky s buržoazním nádechem čekají v kategorii skleněné stoly. Sklo jako materiál je velmi moderní, elegantní a navíc se dá včlenit do jakéhokoliv interiéru. Bílé sklo je možné neotřele nahradit černým sklem, které se snadněji udržuje a navíc vnáší do bytu prvek hravosti a neočekávanosti.

Aby bylo na co se posadit

Jídelnu mohou oživit i nové jídelní židle. A není přitom nutné obměňovat všechny. Současné designérské školy přinášejí svěžího ducha i do staromódních jídelen a často kombinují zdánlivě nesourodé kousky. Často se v tomto případě uplatňuje pravidlo dvou (alespoň dvě stejné židle/stoličky v místnosti). Materiálové kontrasty (dřevo x plast) jsou velmi vítané.

1 komentář

  1. Max Odpovědět

    S přítelkyní jsme zvolili černý barový stůl, který zároveň využíváme k večeři. Je poměrně vysoký. což celou místnost zvětšuje, jediným mínusem je, že je černý a tak ho musím neustále otírat od prachu 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *