Cihelný blok

Stavba nového zděného domu: Vsaďte na kvalitní zdivo a betonové výrobky

Uvažujete o stavbě nového zděného domku? Ať už všechno řešíte ryze svépomocí nebo dodavatelským způsobem, stejně budete mít nakonec při výběru materiálu hlavní roli. Počítejte s tím, že právě na této položce lze ušetřit nemalé finanční částky. Záleží na tom, jaké zdivo preferujete a kde ho hodláte nakupovat. My se nejprve podíváme na alternativy, jež se aktuálně nabízejí. Nezapomeneme ani na nejrůznější betonové výrobky, které se ke stavbě nemovitosti také vztahují. V neposlední řadě doporučíme i prodejce, u něhož dostanete tento sortiment za výhodné ceny.

Cihla, nebo tvárnice?

Tato otázka musí být zodpovězena jako první. Oba dva zdicí materiály mají výhody a nevýhody. Začneme cihelnými bloky. Klasické cihly se dnes používají fakticky jenom na dozdění, případně na stavbu zahradních krbů či menších objektů. Cihla vyniká v tom, že je pevná a dokáže skvěle akumulovat teplo. Pokud se takovýto objekt vyhřeje, teplo jen tak jednoduše neuteče. Cihelné bloky jsou ale poněkud dražší a instalatérům se do nich bude hůře upevňovat trubky a jiný materiál. Tvárnice jsou k dispozici v provedení Ytongu nebo Porfixu. Oba materiály jsou pevné, ale práce s nimi je jednodušší. Jsou levnější, ovšem nedokážou tak akumulovat teplo jako cihly. Máte-li silnou izolaci, vůbec to nevadí.

Betonových prvků je spousta

Při stavbě využijete i mnohé součásti vyrobené z kvalitního betonu. Charakteristické je kupříkladu ztracené bednění. Právě tyto tvárnice značně usnadní stavbu základové desky, plotu či sklepa. Zapomenout nelze ani na zámkovou dlažbu, obrubníky a další důležité součásti exteriéru.

Nakupte si stavební materiál u specialisty

Hledáte dodavatele, na kterého by byl spoleh a u něhož si nakoupíte za solidní cenu? Už nemusíte. Specialistou na prodej stavebnin je společnost STAVEBNINY LIBUŠÍN Ivo Klug s.r.o. O pestré nabídce se můžete sami přesvědčit na www.stavebniny-libusin.cz.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *