Jednoduché způsoby zabezpečení domácnosti před vloupáním

Bezpečnost

Bohužel žijeme v době, kdy si nikdy nemůžeme být jistí, zda jsme v bezpečí nebo jestli nás někdo nevykradl. Řekněte, k čemu je nám to, když se dřeme jak mezci, všechny peníze spolkne stát a majetek rozkradou jiní? Co jim to trochu zkomplikovat a doufat, že majetek ochráníte!

Zvyšte zabezpečení své domácnosti

Každý rok dojde k několika stovkám vloupání a v některých případech byl v době vloupání přítomen někdo z rodiny. Takovéto poznatky mohou u majitelů nemovitostí vyvolat pocit zranitelnosti – možná bude jejich domácnost další! Naštěstí existují kroky, které budete moci podniknout, abyste zvýšili zabezpečení svého domova a zabránili vloupání.

Světlo s čidlem

Zavedete kolem hranice svého domu venkovní světla s detekcí pohybu, která zloděje osvětlí a neumožní mu se skrýt ve stínu. Žádný zloděj se nechce vloupat do vašeho domu, když je odhalen a představuje snadný terč.

Nedávejte na odiv své nákupy a „bohatství“

Koupili jste si před nedávnem novou plochou televizi nebo vysněný počítač? Pokud jen tak odhodíte krabice s věcmi na chodník, chuligáni budou vědět, že mají drahé vybavení jednoduše k dispozici. Rozeberte kartonové krabice a uložte je do pytle až do svozu odpadu nebo opětovného použití, případně je odvezte na skládku.

Nenechávejte zbytečně otevřená garážová vrata

Otevřený vjezd do přístřešku pro auto je milé přivítání pro zloděje, kteří si rádi vezmou vaše kola, nástroje a nářadí. V případě, že máte spojenou garáž s domem, může jim tento otevřený vjezd také umožnit dostat se k vašemu domu. Dbejte na to, abyste vjezd zavírali pokaždé, když vcházíte do domu nebo z něj vycházíte. V případě, že na to nedbáte, zvažte pořízení naprogramovaného otvírače vjezdu do garáže nebo si vyberte chytrá vrata, která lze ovládat z chytrého telefonu a které vám oznámí, že je vjezd otevřený.

Nenechte své cennosti jen tak někde ležet

Zhruba 34 % zlodějů si vybírá přední vchod a v případě, že tento přední vchod je pootevřený, s klíči, telefony a dalšími prostředky na očích, dáváte jim více důvodů, aby zamířili dovnitř a uloupili něco pro sebe. Ať už kontrolujete poštu nebo nosíte základní potřeby, mějte malé cennosti v ruce nebo u sebe, zatímco je vchod otevřený, a to i v případě, že je vchod zavřený.

Zavedení bezpečnostních kamer

Podvodníci se nezastaví před ničím, aby se zmocnili vašich cenností – možná kromě bezpečnostní kamery, která jim hledí do očí. Nainstalujte si bezpečnostní kamery v blízkosti vchodů a oken. V případě, že se přiblíží slídilové, budete je moci pozorovat v reálném čase na mobilu, nebo kamera vytvoří záznam a vy jej můžete poslat na policii!

Modernizace vchodů a zámků

Ať už si to uvědomujete, nebo ne, jedním z nejčastějších způsobů, jak se zloději vloupají do domu, je vykopnutí dveří. Ztížíte zlodějům práci tím, že nahradíte venkovní vstupní dveře s dutým jádrem masivními dřevěnými nebo kovovými vstupními dveřmi a zavedete zámek s koulí.

Využijte vnitřní panty

V případě, že jsou vaše dveřní panty na vnější straně, zloději dokáží uvolnit panty a dobudou vstup do vaší domácnosti. Pro klid duše si nechte vstupní dveře převěsit tak, aby se čepy nacházely uvnitř domu, kde s nimi podvodníci nemohou manipulovat.

Používejte různé zámky

Bezpečnost 2
Foto: Pixabay

Ztížíte chytrým zlodějům vniknutí dovnitř zavedením mnoha zámků do vchodových dveří. Měli byste mít alespoň dva vstupní zámky u hlavních vchodů.

Využijte výhod moderních výdobytků

Domácí elektronizace může být nákladná a je spojena s možností hackerského útoku, ale i tak je dobré zavést několik rozumných prvků zvyšujících bezpečnost vašeho domu. Pro představu, zavedete úsporné žárovky ve světlech na terase a nastavíte je tak, aby se v určitou noční dobu přirozeně rozsvěcely. Kromě toho budete moct sledovat zámky, které vám umožní na dálku otevřít a zavřít vstupní dveře a umožnit přístup návštěvě.

Zdroje info: bestlefeonline.com, lifehacker.com

Náhledové foto: Pixabay