Podlahové chlazení je energeticky účinný způsob, jak vylepšit rodinný dům

Aguaterm

Podlahové chlazení je moderní řešení spojující technologické inovace a energetickou účinnost s cílem poskytnout uživatelům optimální komfort. V daném segmentu působí společnost Aeroflex, která představuje technologii zvanou Aquatherm black system.

Podobně jako podlahové vytápění funguje i podlahové chlazení. Zkrátka využívá sítě potrubí, která je položena pod podlahou, přičemž na místo teplé vody potrubím koluje chladná voda odebírající teplo z místnosti, a tím dochází k chlazení interiéru bez negativního vlivu proudění vzduchu.

Aeroflex a Aquatherm black system

Aeroflex je společnost známá pro své inovace v oblasti izolačních materiálů. Ve svém produktovém portfoliu má i technologii Aquatherm black system, která je špičkou v oblasti podlahového chlazení. Používá speciálně navržené potrubí, které je odolné proti korozivním účinkům chladné vody a zároveň je mimořádně flexibilní. Dokonce se hodí pro různé druhy podlah.

Aguaterm

Foto: Aquaterm

Výhody podlahového chlazení Aquatherm black system

  • Energetická účinnost: Právě díky vysoce kvalitní izolaci od Aeroflex a výkonnému potrubí Aquatherm black system je tento systém jedním z nejúčinnějších na trhu.

  • Dlouhá životnost: Podlahové chlazení je navrženo tak, aby vydrželo desítky let bez nutnosti údržby či výměny.

  • Rychlá a snadná instalace: Vzhledem k flexibilitě systému je instalace rychlá a bez komplikací.

  • Dalšími výhodami jsou nulová prašnost a hlučnost, jednoduché ovládání, rovnoměrné rozdělení teploty během vytápění a chlazení, minimální stavební výška.

Aguaterm

Foto: Aquaterm

Pokud uvažujete o investici do podlahového chlazení, stačí oslovit odborníky z Aeroflex. Zvýšíte komfort ve svém domě, aniž byste museli pořizovat klimatizační jednotky. Podlahové chlazení navíc poskytuje vysoký stupeň architektonické volnosti, a dokonce ho můžete zvolit i při rekonstrukci, nikoliv jen v novostavbách.

Náhledové foto: Aquaterm

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.