Jednoduché domácí způsoby, jak perfektně vyčistit bílé boty

Bílé boty jsou krásné a dobře se kombinují snad s každým kouskem oblečení. Jejich velkou nevýhodou je ale právě jejich bílá barva, na které je vidět každá nečistota. Aby si bílé boty zachovaly svůj krásný vzhled, vyžadují pravidelné čištění. S tím vám může pomoci několik následujících tipů, díky kterým navrátíte i starším botám jejich svěží bílou barvu a krásný vzhled.

Čištění bílých bot pomocí zubní pasty

Na bílé boty z umělých materiálů či na plastové lemy podrážek můžete vzít zubní pastu. Ideální bude taková, která má ještě bělicí účinek. Naneste na boty, rozetřete například houbičkou nebo starým zubním kartáčkem a nechte pár minut působit. Potom pokračujte v drhnutí kartáčkem dokud nebude většina hrubších nečistot pečlivě odstraněna. Podobně může fungovat i klasický tekutý písek s drobnými částečkami pro čištění.

Využijte jedlou sodu

Hlavně na plátěné bílé tenisky skvěle poslouží obyčejná jedlá soda. Při silnějším zašpinění si připravte směs jedlá sody s trochou pracího prášku na praní nebo prostředku na mytí nádobí. Přidejte trochu vody, aby vznikla pasta, kterou můžete pomocí zubního kartáčku nanášet na boty a postupně jemně drhnout nečistoty. Na závěr nezapomeňte plátěný materiál důkladně omýt vodou. Tenisky ale do pračky raději nedávejte, protože by se mohla odlepit podrážka.

Foto: Pixabay

Kypřicí prášek

Podobně jako jedlá soda může dobře posloužit i kypřicí prášek. Pro větší účinnost ho opět smíchejte s některým čisticím prostředkem, trochou mýdla nebo přípravek na nádobí. Vytvořte jemnou pastu, kterou nanesete na boty a pomocí vhodného hadříku, hrubší strany houbičky nebo kartáčku můžete důkladně vyčistit povrch bot. Pro ještě větší navrácení bolesti můžete postup dvakrát opakovat a nechat pastu jedlé sody nějakou dobu působit. Přidat můžete i trochu pracího prášku, díky kterému získá výsledná směs lepší čisticí schopnost pro ještě bělejší boty. Příjemným bonusem bude i svěží vůně.

Zdroj: https://www.bydlimekvalitne.cz/jak-vycistit-bile-boty-zkuste-zubni-pastu-jedlou-sodu-nebo-desinfekci a https://www.zeny.cz/zaujalo-nas/navod-jak-vycistit-bile-tenisky-aby-byly-jako-nove-4103.html

Náhledové foto: Pixabay