Jednoduché a levné způsoby, jak se zbavit zápachu z pračky, lednice i myčky

Mezi klasické a velmi často potřebné spotřebiče snad v každé domácnosti patří trio pračky, lednice a myčky. Když u nich udržujete dostatečnou čistotu, jde o přístroje, které pomohou usnadnit každodenní úkoly pro čistou a hygienickou domácnost. Aby to však mohlo správně fungovat, musíte si pohlídat, aby z jednotlivých spotřebičů nešel nepříjemný zápach. A s tím mohou pomoci jednoduché a hlavně levné způsoby.

Pravidelná péče o pračku

Pokud chcete krásné a voňavé prádlo, musíte se dobře starat o svou pračku. A to znamená nejenom pravidelné čištění filtru, ale také puštění prázdného pracího cyklu na vyšší teplotu. Při té příležitosti do pračky přidejte klasický ocet, kyselinu citronovou a spusťte prací program. Teplotu nastavte ideálně na 90 stupňů, nebo na maximum, co vaše pračka nabízí. Kombinace použitých látek a vyšší teplota pomůže s odstraněním bakterií, zápachu i vodního kamene z vnitřních součástí pračky. Při čištění nezapomeňte také na nádobku na prací prášek a důkladně vyčistěte filtr ve spodní části.

Prevence zápachu z myčky nádobí

Jakmile zapáchá myčka nádobí, je důvod většinou jasný a spočívá v tom, že dovnitř vkládáte špinavé nádobí, které zde delší dobu leží, než je zapnutý mycí cyklus. To je možné velmi jednoduše vyřešit použitím oplachovacího krátkého programu. I tak je ale dobré pravidelně myčku čistit. S tím může pomoci jedná soda a kyselina citronová. Obě suroviny jednoduše smíchejte v misce, vložte do myčky a pusťte cyklus s vyšší teplotou mytí. Použít můžete i trochu octa. Při čištění zkontrolujte také sítko na odpad.

Foto: Pixabay

Pozor na zápach z lednice

Dalším místem, kde velmi snadno dojde k vytvoření nepříjemného zápachu, je lednice. V takovém případě je nutné zvolit kombinaci vyčištění a pohlcovače zápachu. Vnitřní části lednice vytřete vodou s octem. Pro zachycení nepříjemného zápachu můžete dovnitř umístit mističku s jedlou sodou. Nezapomínejte také na uskladnění potravin do plastových nebo skleněných dóz.

Zdroj: https://www.aftermath.com/blog/bad-smells-in-the-fridge/

Náhledové foto: Pixabay