Jedlá soda dokáže mnoho. Méně známé efektivní využití

jedlá soda

Jedlá soda je univerzálním pomocníkem v každé domácnosti. Dostupný prostředek, který nezatíží vaši peněženku a v mnoha případech dokáže doslova divy. Poradíme, a hlavně prozradíme méně známé využití. Mnohé vás mile překvapí, neboť by málokoho napadlo, k čemu všemu lze jedlou sodu použít.

Použití jedlé sody je snadné a velmi praktické. Kouzlo jedlé sody zároveň spočívá v její šetrnosti a velké síle. Posuďte sami. A hlavně vyzkoušejte, když bude třeba. Není nutné vždy sahat po chemických přípravcích.

Jedlá soda coby pomocník na prádlo

Pokud máte více znečištěné prádlo, stačí si vytvořit horkou vodní lázeň se sodou. Do ní ponořte prádlo a nechte působit klidně přes noc. Vodní lázeň je vhodná na mastné skvrny, skvrny od ovoce, krve. Je ideální i na hodně špinavé utěrky. V případě zatuchlého prádla stačí přidat ½ hrnku jedlé sody na jeden prací cyklus.

Použití na žaluzie či zatuchlý mop

Horká vodní lázeň s jedlou sodou poslouží i pro odstranění mastnoty a špíny z vašeho mopu. Rovněž s jedlou sodou projasníte a zároveň ochráníte vaše žaluzie před usedáním prachu. Žaluzie otírejte hadříkem, který budete namáčet v roztoku z ½ hrnku jedlé sody rozpuštěné ve 3,5 litrech teplé vody.

Praktický kosmetický produkt

Jedlá soda poslouží i jako peeling. Vyrobte si pastu ze 3 dílů jedlé sody a 1 dílu vody. S touto pastou jemně masírujte pokožku krouživými pohyby. Pasta je šetrná, můžete používat i několikrát týdně. Prokrví vaši pokožku a zbaví tělo odumřelých buněk.

Namísto mýdla můžete použít opět pastu z jedlé sody, tj. 3 díly sody a 1 díl vody nebo vodu můžete nahradit jemným tekutým mýdlem. Chcete mít jemnou pokožku? Přidejte ½ hrnku sody do koupele. Stejný postup platí i pro nohy a zejména vaše chodidla. Při koupeli si jemně masírujte chodidla. Jedlá soda vám je zjemní.

soda

Foto: Pixabay

Jedlá soda léčí a pomáhá

Známá je jako pomoc při pálení žáhy. Pomůže ovšem i v případě zánětu a infekci močových cest, neboť neutralizuje moč a ničí bakterie. Stačí jednou denně do vody přidat lžičku jedlé sody a vypít. A pokud budete poštípaní od hmyzu, použijte opět pastu z jedlé sody, kterou natřete na postižené místo.

Zdroj: bioneeds.cz, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay