Je libo kulatý jídelní stůl či jiný masivní jídelní stůl?

Jídelní stoly jsou vcelku často diskutovaným tématem, jelikož vybrat si lze na trhu obrovské množství takovýchto stolů. Podívejme se na ně poněkud podrobněji a poukažme si na jejich designová i materiálová provedení. Vybrat si jídelní stůl není nijak jednoduché, a to především vzhledem k ceně a kvalitě takovéhoto stolu. Hezky dnes vypadají prakticky všechny.

Kulatý jídelní stůl

Hodně oblíbený je mezi stoly především kulatý jídelní stůl, který lidé kupují především pro neobvyklý design vlastní jídelny. Varianty tohoto stolu jsou různé, nicméně je třeba říct, že jeho praktické využití není nijak obrovské. Pokud je stůl opravdu velký, tak prostřední část bývá využita minimálně, což je škoda. Kulatý stůl také vyžaduje specifické rozmístění židlí, které jsou kolem něj rozprostřeny tak, aby celá jídelna tvořila harmonický celek.

Rozkládací jídelní stůl

Určitou variantou jídelního stolu se stal i rozkládací jídelní stůl. Pravda je ale taková, že si své uplatnění najde spíše v exteriérovém posezení v pergole než kdekoli jinde. I tak ale rozkládací stůl může být něčím, co oživí jakoukoli část domácnosti. Většinou se jedná dřevěný jídelní stůl. Dřeviny jsou často cizokrajného charakteru a je nezbytné stůl pravidelně ošetřovat prostřednictvím oleje.

Méně tradiční jídelní stůl

Ideální volbou je méně tradiční jídelní stůl. Typický je třeba jídelní stůl ve stylu provence. Koupit si ale můžete klidně i bílý jídelní stůl, který zaujme především čistotou svého provedení. Tento stůl vypadá hezky především ve světlých kuchyních a také v kuchyních tmavějších, kde vytváří určitý typ kontrastu. Výběr jídelního stolu by měl probíhat v souladu s určitými konvencemi, které je nezbytné dodržet.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.