095

Dětská postel může být nápaditá

Klišé, že dětský pokoj by měl přesně odpovídat představám dítěte, se sice lehce říká, nicméně mnohdy hůře plní. Dětský pokoj skutečně může být hezký, k čemuž bezesporu musí přispět kvalitní a hezky řešená postel, na kterou se může dítě spolehnout. Dětské postele se dnes dají koupit v různém provedení. Určitě je ale nezbytné dát si pozor jak na materiál, tak i ne celkovou koncepci postele, která může být různá. Podívejme se tedy na základní modely dětský postelí.

Patrová postel klasikou minulosti

Zejména v době minulé hrála obrovskou roli především patrová postel. Není se čemu divit, jelikož tento typ postele sázel především na úsporu prostoru. Nějaký design a další záležitosti šly stranou. Patrové postele byly zkrátka in a děti si je přály. Pravda je taková, že ne všechny chtěly spát nahoře, ale i přesto byly oblíbené. Většinou se taky staly terčem děti, které měly rády samolepky a postele se celé polepily.

Klasická dětská postel 140×200

Děti si do dětského pokoje zaslouží postel jednak hezkou a jednak funkční. Měla by tedy odpovídat i velikostně. Mnohé postele jsou totiž často malé a nestíhají s dětmi růst. Klasická postel 140×200 je ideální záležitostí, jelikož nebude nikdy malá. Koupit je vhodné postel jak z masivu, tak i z dřevotřísky. Prvně jmenovaná je vcelku drahá a druhů představuje spíše ekonomičtější variantu.

Co by měla dětská postel mít?

V první řadě musí být dětská postel vybavena kvalitní matrací. Člověku stačí k přespání i nafukovací postel anebo karimatka v přírodě, nicméně děti musí mít to nejlepší pro správný vývoj páteře. Není od věci koupit i zdravotní matrace, které mohou dítěti pomoct v jeho rozvoji. U dětské postele také nejsou špatné zásuvky pod postelí, které mohou pomoct uskladnit jak třeba peřiny, tak i mnohé hračky, jichž mají děti velké množství.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *