29/07/2013
Kategorie: Dětský pokoj, Interiér

Dětská postel může být nápaditá

Klišé, že dětský pokoj by měl přesně odpovídat představám dítěte, se sice lehce říká, nicméně mnohdy hůře plní. Dětský pokoj skutečně může být hezký, k čemuž bezesporu musí přispět kvalitní a hezky řešená postel, na kterou se může dítě spolehnout. Dětské postele se dnes dají koupit v různém provedení. Určitě je ale nezbytné dát si pozor jak na materiál, tak i ne celkovou koncepci postele, která může být různá. Podívejme se tedy na základní modely dětský postelí. 

Patrová postel klasikou minulosti

Zejména v době minulé hrála obrovskou roli především patrová postel. Není se čemu divit, jelikož tento typ postele sázel především na úsporu prostoru. Nějaký design a další záležitosti šly stranou. Patrové postele byly zkrátka in a děti si je přály. Pravda je taková, že ne všechny chtěly spát nahoře, ale i přesto byly oblíbené. Většinou se taky staly terčem děti, které měly rády samolepky a postele se celé polepily.

Klasická dětská postel 140×200

Děti si do dětského pokoje zaslouží postel jednak hezkou a jednak funkční. Měla by tedy odpovídat i velikostně. Mnohé postele jsou totiž často malé a nestíhají s dětmi růst. Klasická postel 140×200 je ideální záležitostí, jelikož nebude nikdy malá. Koupit je vhodné postel jak z masivu, tak i z dřevotřísky. Prvně jmenovaná je vcelku drahá a druhů představuje spíše ekonomičtější variantu.     

Co by měla dětská postel mít?

V první řadě musí být dětská postel vybavena kvalitní matrací. Člověku stačí k přespání i nafukovací postel anebo karimatka v přírodě, nicméně děti musí mít to nejlepší pro správný vývoj páteře. Není od věci koupit i zdravotní matrace, které mohou dítěti pomoct v jeho rozvoji. U dětské postele také nejsou špatné zásuvky pod postelí, které mohou pomoct uskladnit jak třeba peřiny, tak i mnohé hračky, jichž mají děti velké množství.    

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.