Úklid

Jarní úklid podle Feng shui

Chladnější dny se sice stále objevují, ale už je jich méně a méně.  Jaro, teplo a slunce už by se tu tak mělo na nějakou dobu usadit.  S jarem se pojí také jarní úklid. A pokud na vás jde jarní únava, při myšlence na tuto činnost, vězte, že nakonec vás jarní úklid se zásadami feng shui nabudí.

Generální úklid

Takový generální úklid může být pro někoho ze začátku dosti bolestivý, ale je potřebný. Vrhněte se tedy na úklid nejen poliček a zásuvek, ale i skříní. Všechny věci protřiďte a zbavte se těch věcí, které nemají své místo. Podle Feng shui se negativní energie soustřeďuje v zaprášených umělých květinách, keramických nebo skleněných lapačích prachu. Nepotřebné věci sesbírejte a vyhoďte. Po generálním úklidu skříní a zásuvek se vrhněte také na redukci šatníku a botníku. Pokud v nějakém oblečení dlouho nechodíte nebo vám z nějakého důvodu nesedí, vyřaďte ho a darujte třeba na charitu nebo prodejte dál.

Pusťte do bytu čerstvý vzduch

Po generálce se můžete vrhnout už na klasický úklid bytu. Podle feng shui je během úklidu důležité větrání. Nechte tak bytem proudit čerstvý vzduch s otevřenými okny dokořán.  Svěží vzduch také podpoříte himálajskou nebo mořskou solí, kterou nasypete do kbelíku s vodou. Vznikne roztok, kterým můžete umýt okna, podlahy i nábytek. Tzv. solnou očista se dá využít nasypáním soli po obvodech místnosti nebo do rohů. Sůl takto nechte působit alespoň 24 hodin a poté ji smeťte nebo vysajte. Podle feng shui se tímto způsobem zbavíte staré energie v bytě.

Nejdůležitější místnost

Ložnice by měla být oázou klidu, a jelikož v ní trávíme třetinu svého života, měli bychom této místnosti věnovat zvýšený zájem a začněte třeba převléknutím peřin do nových jarních barev a vzorů. Peřiny však nejsou jedinou podmínkou kvalitního spánku. K dobrém spánku přispívají i matrace a rošty, proto se s očistou vrhněte i na ně.  Na závěr nezapomeňte na čerstvě řezané květiny, které jsou poslem jara a nové energie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *